На Педагогічному факультеті ПНУ імені Василя Стефаника відбулася «Літературна кавалєрка»


27 жовтня 2016 року в Актовій залі Педагогічного факультету ПНУ імені Василя Стефаника в рамках проекту Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва «Вся Україна читає дітям» відбулася КВК-презентація проекту підліткової літератури "Літературна кавалєрка" за участі письменників Сергія Гридіна (м.Рівне), Ірини Мацко(м.Тернопіль), директора ВЦ «Академія» Василя Теремка (м.Київ). Організатори заходу - доценти кафедри фахових методик і технологій початкової освіти, керівники Івано-Франківської філії Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва Тетяна Качак та Лариса Круль.


У рамках проведення заходу відбулася презентація книг - «Незрозумілі» та «Не-Ангел» Сергія Гридіна, «Перехідний вік моєї мами» Ірини Мацко, «Солоні поцілунки» Ольги Купріян. Ці чудові книги, видані у ВЦ «Академія» та видавництві «Академвидав», свідчення того, що в сучасній українській літературі з’явилась якісна реалістична проза для підлітків і молоді: актуальна проблематикою, захоплива сюжетами, близька героями, зрозуміла мовою, відверта і нестереотипна. Ці повісті не залишать байдужим жодного читача, насправді їх не можна прочитати, їх можна тільки пережити.

Безпосередніми учасниками КВК-презентації були команди студентів Педагогічного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та учні Івано-Франківської ЗОШ № 6 ім. Івана Ревчука. Кожна із команд виконала 5 завдань: презентували одну із книг серії, активно задавали запитання авторам та видавцеві, відповідали на їх запитання у бліц-турнірі, а також підготували цікаві «подарунки» для улюблених письменників – відеопрезентації, буктрейлери та мініфільми.

За результатами конкурсних завдань перемогла команда студентів групи ПОП-43 «Read-ери». Друге місце поділили команди «Не тінейджери» (ПОІ-42) та «Літературна мафія» (ПОА-45), а третє - дісталося командам «Не такі» (Івано-Франківська школа № 6)та «Люди в палітурках» (ПОА-44). Відповідно 4 і 5 місця – «Літературні аналітики» (ПОДО - 47) та «Прометей» (ПОДО-46).

Переможці були нагороджені дипломами та солодкими призами. Також Василь Теремко відзначив команду школярів та їх керівника – Наталю Стасюк, бібліотекаря Івано-Франківської школи № 6 ім. Івана Ревчука, і передав у бібліотеку презентовані на заході книжки.
 31 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/