Гарантування пожежної безпеки — спільне завдання ДСНС та об’єднаних територіальних громадян


Створення розвинутої мережі місцевої пожежної охорони у територіальних громадах, формування місцевих пожежних команд, залучення свідомих громадян — добровольців - для підсилення роботи професійних вогнеборців, — ці та багато інших питань обговорювали 26 жовтня фахівці ДСНС з представниками територіальних громад під час проведення в Українському домі конференції, присвяченої програмі підтримки децентралізації в Україні «Добре».
Зокрема, представники територіальних громад з Івано-Франківщини, Тернопільщини, Дніпропетровщини поділилися власним досвідом щодо функціонування на їх територіях пожежних команд. Так, голова Печеніжинської об’єднаної територіальної громади Івано-Франківщини, до складу якої входить 9 населених пунктів, а кількість населення сягає близько 19 тисяч людей, розповів, що у них створена та працює місцева пожежна команда, яка налічує 15 чоловік. Громада активно співпрацює з польськими колегами саме в питаннях розвитку пожежної охорони на місцях, а також вивчення досвіду залучення добровольців-вогнеборців. Микулинецька об’єднана територіальна громада Тернопільщини цього року відновила роботу пожежно-рятувального посту у селищі Микулинці. Відтепер у підрозділі нестимуть службу 13 чол. особового складу та 2 од. пожежно-рятувальної техніки. Вони гарантуватимуть пожежну безпеку не лише селища Микулинці, а й прилеглих сіл-сусідів. Адже територія реагування пожежно-рятувального поста охоплюватиме 12 населених пунктів району.

У свою чергу, заступник начальника відділу оперативно-чергової служби та готовності пунктів управління ДСНС Сергій Кудін зазначив, що саме територіальні громади, в першу чергу, повинні гарантувати пожежну безпеку громадян.

«Кожній громаді, з урахуванням об'єктивних чинників, необхідно сформувати певну кількість місцевих пожежних команд, що у населених пунктах підсилюватимуться добровольцями-вогнеборцями. Саме вони першими прибуватимуть до місця виклику і у разі необхідності залучатимуть для ліквідації пожежі чи іншої надзвичайної події державні пожежно-рятувальні частини, що дислокуватимуться у районах або великих містах. Таким чином, ми зможемо значно скоротити час прибуття першого пожежного підрозділу на місце події і, як результат, — підвищити рівень гарантування безпеки громадян, особливо у віддалених населених пунктах», - зазначив Сергій Кудін.

Нагадаємо, що реформування системи органів управління та підрозділів ДСНС всіх рівнів відбуватиметься поетапно до 2020 року із врахуванням змін територіальної організації влади в Україні. Детальну інформацію щодо перебігу цього процесу можна знайти на офіційному сайті ДСНС у розділі «Діяльність», де створено рубрику «Реформування».

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації 



31 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/