Депутати Івано-Франківської обласної ради хочуть вивчити діяльність комунального підприємства


На десятій виїзній сесії обласної ради, яка відбувалась 21 жовтня поточного року в селищі Вигода Долинського району, в ході розгляду питання про стан використання лісових ресурсів на території області у депутатів виникли запитання до діяльності комунального підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Незважаючи на надані керівником ОКП І. Шумегою роз’яснення, депутати зажадали присвятити питанню ефективності господарювання комунальної агролісогосподарської структури окрему сесію. Голова Івано-Франківської обласної ради О. Сич погодився з такою пропозицією.

Ефективне виконання завдань ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” напряму залежне від фінансового забезпечення. При обмеженому фінансуванні з місцевих бюджетів основним джерелом отримання коштів є виробничо-господарська діяльність та реалізація отриманої від неї лісопродукції. Однак на сьогодні виробничо-господарська діяльність підприємства обмежена.

Водночас, фінансування заходів Регіональної програми відтворення, поліпшення, раціонального використання та охорони лісових ресурсів ОКП «Івано-Франківськоблагроліс» на 2016-2020 роки (рішення обласної ради від 16.10.2015 року № 1826-39/2015) також не відповідає навіть запланованим на 2016 рік потребам.

За 9 місяців поточного року  з 200,0 тис. грн., передбачених на охорону лісу та збереження лісових ресурсів, профінансовано лише 96,0 тис. грн. Чи можна ефективно охороняти ліс та зберегти лісові ресурси на землях запасу обласної ради площею 15,8 тис. га маючи таке фінансове забезпечення?

Нагадаємо, що комунальне підприємство “Івано-Франківськоблагроліс” створене рішенням Івано-Франківської обласної ради від 26.09.2000 року № 346-16/2000 задля розвитку лісового господарства та раціонального використання лісових ресурсів, охорони і захисту лісів на землях запасу обласної ради. Його діяльність полягає в управлінні підпорядкованими агролісгоспами, утвореними в Богородчанському, Верховинському, Долинському, Коломийському, Косівському, Надвірнянському та Снятинському районах. Агролісгоспам в цих районах для ведення лісового господарства передано в постійне користування землі лісового фонду (лісові масиви колишніх КСП, або колгоспні ліси), що засвідчує ще одне рішення обласної ради від 18.10.2001 р. № 537-22/2001.

Структурні підрозділи облагролісу ведуть лісогосподарську та виробничу діяльність на площі 73,8 тис. га  лісових насаджень (12% площі всіх лісів області), котрі безпосередньо близькі до населених пунктів, через що вразливі до надмірного людського втручання.



24 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/