Відбулася прес-конференція присвячена проведенню першої в області операції на відкритому серці


21 жовтня в конференц-залі Центральної міської клінічної лікарні м. Івано-Франківська відбулася прес-конференція присвячена проведенню першої операції на відкритому серці. На питання журналістів відповідали директор департаменту охорони здоровя обласної державної адміністрації Мирон Матейко, мер міста Руслан Марцінків, ректор Івано-Франківського національного медичного університету Микола Рожко, головний лікар ЦМКЛ Тарас Масляк та хірург НІССХ ім.. М.М.Амосова хірург Сергій Руденко.
Два успішні аорто-коронарних шунтування медики міста зробили разом з колегами з Національного інституту серцево-судинної хірургії ім..М.М.Амосова.
Як повідомляють фахівці, унікальність цих операцій полягає в тому, що вони проводились на працюючому серці. Такі втручання є менш травматичними і значно безпечнішими для пацієнтів, зазначають лікарі. Та і реабілітаційний період пісня них проходить набагато легше.
«До цього часу людей з важкою патологією скеровували до столиці, - говорить головний лікар Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк. - Кардіооперації є дуже витратні і дороговартісні. Враховуючи складність операції, вартість розхідних матеріалів і медикаментів коливається від 35 до 100 тисяч гривень». Також керівник лікарні додає, що в майбутньому такі операції стануть постійною практикою на Прикарпатті і для багатьох хворих – це шанс не тільки вижити, але і мати хорошу якість життя.
Вітаючи колег з таким здобутком і кроком до великої кардіохірургії, директор ДОЗ ОДА Мирон Матейко та ректор ІФНМУ Микола Рожко запевнили присутніх, що це тільки початок роботи з розвитку даної служби в області і вони надалі будуть допомагати в цьому напрямку.
До слова, зараз кардіохірургічного втручання потребують біля 2000 мешканців області. Наразі відбираються наступні пацієнти для проведення подібних операцій, а також пацієнти з клапанними вадами серця і патологією аорти. Спочатку івано-франківським лікарям, згідно з домовленістю з адміністрацією інституту, будуть допомагати київські спеціалісти, а це 100 операцій (приблизно 2-4 операції на тиждень). Надалі такі оперативні втручання будуть проводитись медиками міста самостійно.


Прес-центр ДОЗ ОДА



24 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/