У Франківську відбудеться «Літературна кавалєрка»


У Франківську відбудеться КВК-презентація проекту підліткової літератури ВЦ «Академія» та видавництва «Академвидав» за участі письменників Сергія Гридіна, Ірини Мацко та директора ВЦ «Академія» Василя Теремка.

27 жовтня о 12.30 год.

Актовий зал Педагогічного факультету

ДВНЗ «Прикарпатський національний

університет ім. В. Стефаника»

вул. С. Бандери, 1, м. Івано-Франківськ

 

 За підтримки студентського сенату і сенатора факультету Юрія Лозяка,  голови профкому Івана Сенчишина та Бібліотеки Педагогічного факультету.

КВК-презентація проекту підліткової літератури ВЦ «Академія» та видавництва «Академвидав» - книг «Незрозумілі» та «Не-Ангел» Сергія Гридіна, «Перехідний вік моєї мами» Ірини Мацко, «Солоні поцілунки» Ольги Купріян проводиться з метою популяризації читання серед підлітків та молоді у рамках проекту Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва «Вся Україна читає дітям».

Нетрадиційний формат презентації покликаний зробити зустріч цікавою, інтерактивною і близькою молодому поколінню читачів. Презентація-гра, презентація-змагання відкриє для усіх книги, які захоплюють сюжетом, близькі героями, актуальні проблемами і зрозумілі мовою; подарує позитивні емоції та можливість поспілкуватися із запрошеними письменниками Іриною Мацко (м. Тернопіль) та Сергієм Гридіним (м. Рівне), директором ВЦ «Академія» Василем Теремком (м. Київ).

Безпосередніми учасниками КВК-презентації будуть команди студентів Педагогічного факультету ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» та учнів Івано-Франківської ЗОШ № 6 ім. Івана Ревчука, які поділяться своїми враженнями й читацькими емоціями. У програмі – 5 завдань для команд-учасників, виконання яких має бути яскравою подією, емоційним вибухом, проявом креативності, цікавим дійством.

Часто чуємо скарги батьків та вчителів, що підлітки не читають. Книжки проекту здатні назавжди змінити уявлення підлітків про читання і книжку. Тексти близькі і знайомі їм проблематичними ситуаціями, стосунками й емоціями героїв-ровесників, мовною поведінкою і вчинками. Повісті будуть цікаві дорослим читачам, адже допоможуть краще пізнати своїх тринадцятирічних – шістнадцятирічних дітей, їх потреби і переживання, їх дії і вибір.

Немає єдиного рецепту переживання підліткового віку, але є чудова історія про Сашка, якому батьки здаються незрозумілими, але власне дорослішання спонукає до справді чоловічих вчинків («Незрозумілі» Сергія Гридіна); розповідь про тринадцятирічну дівчинку Алю, яка намагається звільнитися від надмірної маминої опіки, пізнати доросле життя, але переконана, що бути дорослою не так просто, а у мами свій перехідний вік («Перехідний вік моєї мами» Ірини Мацко). Відверта повість про Олеся, який на порозі дорослості опиняється на вулиці, але завдяки «ангелу-охоронцю» зустрічається з своєю хворою матір’ю і переосмислює себе («Не-Ангел» Сергія Гридіна). Мілка та її друзі мріють про перші справжні поцілунки, випробовують долю і переживають перші «майже дорослі» побачення, любовні трикутники, вірність і зраду («Солоні поцілунки» Ольги Купріян).

Письменниця Марія Морозенко: «Ця серія, започаткована видавництвом Академія – новий прорив у літературі. Це зрілість авторів у цій ніші, що втішає неабияк».21 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/