Відбулась вулична акція «Кожен постраждалий має право на допомогу!»


18 жовтня 2016 року на Вічевому майдані за ініціативи департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради спільно з БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» та міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми проведено вуличну акцію «Кожен постраждалий має право на допомогу!» з метою ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми осіб та інформування громадян про можливість отримання допомоги.

Проблема торгівлі людьми в наш час стала надзвичайно актуальною, беручи до уваги ситуацію, в якій перебуває зараз наша держава. Важке соціально-економічне становище, відсутність постійного місця роботи змушує українців виїздити закордон в пошуках більш високооплачуваних робіт для забезпечення своєї сім’ї, де вони потрапляють в проблемні ситуації, які несуть в собі елементи торгівлі людьми.

Фактів торгівлі людьми в м. Івано-Франківську не зафіксовано, проте департамент молодіжної політики та спорту працює в напрямку проведення превентивних заходів та ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми осіб.

На жаль, згідно з чинним законодавством, міста обласного значення не мають повноважень здійснювати клопотання перед міністерством соціальної політики України щодо присвоєння статусу постраждалої від торгівлі людьми. Ці функції покладені на районні державні адміністрації.

За інформацією департаменту соціальної політики облдержадміністрації в Івано-Франківській області зафіксовано 17 звернень громадян, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, з них 12 отримали статус постраждалої від торгівлі людьми особи.

ЯКЩО

Вас позбавили вільного пересування та спілкування з родиною, відібрали ваші документи;

· Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей;

· Вас примушували відробляти неіснуючі борги;

· Ви не мали можливості за власним бажанням кинути роботу;

· Вас примушували займатись проституцією або надавати інші сексуальні послуги;

· Ви проти своєї волі знімались у порнографічних фільмах, фотозйомках або показах через інтернет;

· Вас було втягнуто у злочинну діяльність проти Вашої волі;

· Вас примушували жебракувати;

· У Вас вилучили органи з метою їх трансплантації

рекомендуємо звертатися за допомогою до районних управлінь соціального захисту населення при райдержадміністраціях, або до департаменту соціальної політики облдержадміністрації.

Конфіденційність гарантуємо відповідно до чинного законодавства.

Джерело: офіційний сайт ІФ         



20 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/