Відбувся Всеукраїнський семінар-нарада директорів обласних, Київського міського еколого-натуралістичних центрів учнівської молоді (станцій юних натуралістів) на тему «Новації позашкільної освіти – 2016»


4-6 жовтня 2016 року відбувся Всеукраїнський семінар-нарада директорів обласних, Київського міського еколого-натуралістичних центрів учнівської молоді (станцій юних натуралістів) на тему «Новації позашкільної освіти – 2016».
         Семінар організовано Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Івано-Франківським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та Івано-Франківською міською дитячою екологічною станцією відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 25 грудня 2015 року № 1360 „Про затвердження Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2016 рік".
Семінар-нараду проведено з метою обміну досвідом з питань співробітництва позашкільних навчальних закладів з державними і громадськими організаціями за участю В.Вербицького, директора Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, доктора педагогічних наук, професора, академіка Академії наук вищої освіти, представників департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА, представників місцевих органів управління освітою та обласних директорів ПНЗ еколого-натуралістичного профілю. Загалом 38 учасників.
         Департамент освіти та науки Івано-франківської міської ради на семінарі представляли директор І.Смаль, кандидат географічних наук, та М.Продан заступник директора департаменту освіти та науки.
Ганна Василівна Левицька, директор МДЕС, презентувала особливості діяльності міської дитячої екологічної станції з питань здійснення ефективної співпраці з громадськими та державними організаціями щодо зміцнення матеріально-технічної бази та розбудови закладу.
Особливу увагу приділено успішній співпраці з Українською екологічною природозахисною спілкою «Орден саламандри», завдяки якій з вересня 2014 року на базі МДЕС функціонує Міні-зоопарк та щорічно можна відвідати оглядову виставку декоративних фіалок.
Приємні враження на учасників семінару справили оглядові екскурсії територією міської дитячої екологічної станції.
Зокрема, позитивно оцінено навчально-дослідну земельну ділянку, на якій вирощується понад 90 видів рослин, створено учнівський дендрарій та дендрологічний розсадник, шкілку та ділянку дорощування хвойних, красивоквітучих та лісових деревних порід. Однією з особливостей ділянки є створені зусиллями педагогічного колективу «Аромостежка «Зелена аптека»», на якій висаджено лікарські рослини, та «Стежина відчуттів», що являє собою викладену сегментами доріжку з різноманітних природних матеріалів.
Не залишилися поза увагою діяльність теплично-парникового комплексу, у якому функціонує 5 теплиць. Тут вирощується більше 300 видів вазонових, а також понад 10 видів овочевих культур закритого ґрунту.
Особливо захоплювалися гості закладу Міні-зоопарком з його екзотичними мешканцями.
Учасники семінару залишили міську дитячу екологічну станцію сповнені позитивними емоціями та конструктивним досвідом, який вони донесуть до працівників еколого-натуралістичних станцій та центрів України.
 

Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради



19 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/