Мирон Матейко: “Є можливість зараз створити невеличкий центр для лікування вад слуху на базі Обласної дитячої лікарні”


Днями франківські лікарі повернулися із стажування в хорватському центрі реабілітації слуху "Суваг". Що вдалось побачити під час візиту, про плани впровадження змін щодо лікування дітей з вадами слуху в області розповів для Бріз директор департаменту охорони здоров’я ОДА Мирон Матейко.


Делегація планувала цю поїздку доволі тривалий час, розкажіть що вдалось побачити?
Погодження поїздки відбулось ще навесні, але вирушити влітку не вдалось, тому перенесли на осінь. Було зібрано делегацію, яку я особисто очолив і на запрошення хорватської сторони ми вирушили в “Суваг”. Нас дуже тепло зустріли, кожного дня проводили нові презентації, побували в дитячому садку і школі, які входять в комплекс реабілітаційного центру. Професорський склад центру займається діагностикою, реабілітацією, індивідуальним навчанням дітей з вадами слуху також проводяться групові заняття. Більшість дітей з цих груп переходять в основну школу.
Також нас ознайомили з економічною стороною та фінансуванням центру.

Чи проводитимуться такі навчальні поїздки надалі?
Логопед, яка входила в склад делегації має наміри повернутись туди для навчання на більш тривалий термін.

Після побачених хорватських досягнень чи плануєте запровадити нові методи лікування в нашій області?

Потрібно вирішити, що ми можемо зробити без великих фінансових затрат. Є можливість зараз створити невеличкий центр на базі Обласної дитячої лікарні. Відтворити повністю всю систему лікування хорватського “Сувагу” ми не можемо, бо це занадто дороговартісно, тому мусимо все робити на державному рівні.
Впровадження нової системи лікування проблем слуху потребує закупівлі нового обладнання. Воно доволі дороговартісне, тому нам не все вдасться придбати, але дещо все ж зможемо. У нас є над чим попрацювати. А для подальшого навчання франківських лікарів ми запросили професора з центру уже в Україну.

Коли можна чекати приїзду спеціаліста для початку навчань?

Ми уклали угоду про співпрацю, обмінялись контактними даними і запросили до нас, а коли чекати зустрічного візиту, тепер залежить від них.

Якщо буде організовано навчання від хорватських спеціалістів, чи буде долучено до цього процесу працівників освіти, а зокрема вчителів калуської школи-інтернат для дітей із зниженим слухом?

Для початку потрібно підготувати хоча б трьох наших спеціалістів, які б могли навчати інших. Все це потребує систематизації і реалізацію цих завдань покладено на Обласну дитячу лікарню.
 



18 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/