7 жовтня 1253 року короновано Данила Романовича


Коронація Данила Галицького 7 жовтня 1253 року є значущою подією в середньовічній історії нашої держави. Урочиста церемонія проходила в храмі Пресвятої Богородиці міста Дорогочин, розташованого на берегах річки Західний Буг. Після обряду коронування Папа Римський надав Данилу титул “король Руси”.

Данило Романович прийняв у 1253 році пропозицію Папи Римського Інокентія IV коронуватись, бо сподівався на допомогу володарів Центральної Європи у боротьбі із Золотою Ордою.

До того Данило двічі відмовлявся від корони та мав намір відмовитись і цього разу. Але поки посланник прибув до Дорогочина, то була оприлюднена булла, де Папа закликав західних володарів виступити хрестовим походом під проводом Данила Галицького проти монголів.

За середньовічним звичаєм король не міг бути нічиїм васалом, а інші королі мали б надавати допомогу у разі нападу на його державу. Саме підтримки у боротьбі з монголами потребував тоді Данило Галицький. Хоча на час правління Данила Романовича Галицько-Волинська держава стала найбільшою в Європі: від Бугу до Дніпра.

Однак після коронації володарі європейських держав не поспішили підтримати хрестовий похід проти монголів, сподіваючись, що орда не дійде до кордонів їх держав. Тому Данилу Галицькому доводиться воювати самотужки. Він реорганізовує військо, перебудовує замки та фортеці. Та, незважаючи на численні поразки, Король Данило зумів відстояти державу.

Великі сподівання на допомогу європейських держав не були виправдані. Однак не слід знецінювати значущість самої коронації, адже це давало Королю Руси рівні права з іншими коронованими особами Європи. Ще впродовж століття правителів Галицько-Волинської держави сусіди називали королями Руси. Бо вони володіли всіма атрибутами королівської влади, що передав Данилу Романовичу посланець Папи у 1253 році. 



7 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/