Рятувальники співпрацюють із соціальними працівниками заради безпеки одиноких та непрацездатних громадян


На Івано-Франківщині зростає кількість пожеж. З початку року їх виникло уже 2657. Вогнем завдано матеріальних збитків на мільйони гривень. Проте матеріальні втрати від пожеж – це не найгірше. З початку року у вогні загинуло 32 краян, серед них одна дитина. Ще 38 осіб внаслідок пожеж отримали різноманітні травми.

Практично 70% від усієї кількості пожеж трапляються у житловому секторі. Особливої гостроти ця проблема набуває в осінньо-зимовий період. В цей час до вогневих випадків часто призводить неправильне чи необережне користування газовими та електроприладами, пічним опаленням. А взагалі за статистикою, яка ось уже кілька років поспіль залишається практично незмінною, здебільшого першопричиною пожеж стає необережне поводження громадян з вогнем. На другому місці щодо кількості – пожежі, котрі виникають через порушення правил монтажу і експлуатації електроустановок, на третьому – вогневі випадки, спричинені порушенням правил обладнання та експлуатації печей, а на четвертому – дитячими пустощами з вогнем.

Традиційно найбеззахиснішими перед лицем вогняної стихії стають одинокі громадяни, які навіть у найбанальніших побутових ситуаціях потребують сторонньої допомоги. В Івано-Франківську півтисячі таких людей є під опікою Івано-Франківського територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян.

5 жовтня рятувальники провели зустріч із працівниками цього центру, в обов’язки яких входить допомагати одиноким пенсіонерам у побуті безпосередньо в оселях стареньких. Зазвичай старші люди не завжди охоче ідуть на контакт зі сторонніми, однак довіряють своїм щоденним помічникам із соцслужби. А тому почута від соціальних працівників інформація про правила безпеки життєдіяльності краще та з більшою довірою сприйметься пенсіонерами.

Працівникам Івано-Франківського територіального центру обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян нагадали правила пожежної безпеки, навели яскраві приклади, коли через необережність старших людей вогонь забирав їхні життя, роздали присутнім застережливі листівки.

Інформацію, почуту від рятувальників, соціальні працівники передадуть своїм підопічним, ще раз нагадають їм про необхідність дотримуватися елементарних правил безпеки життєдіяльності.7 Жовтня 2016 p.
©http://briz.if.ua/