Відзначення Всесвітнього дня паліативної допомоги


Всесвітній День хоспісної і паліативної допомоги (World Hospice and Palliative Care Day) відзначається щороку у другу суботу жовтня. Його організатором є Світовий Альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги у всьому світі.

Міжнародна мережа педіатричної паліативної допомоги запропонувала відзначати також у жовтні День паліативної допомоги дітям, вперше це відбулося 2 жовтня минулого року цікавою світовою акцією "HATS ON 4 CPC" - «Вдягни капелюшка заради дитячої паліативної допомоги»
В 2016 році Всесвітній день хоспісів та паліативної допомоги припадає на 8 жовтня.
Мета відзначення цього дня полягає у підвищенні інформованості світової громадськості про проблеми паліативної допомоги та хоспісів, сприяння у створенні умов для того, щоб люди могли висловити свої думки про проблему; підвищення розуміння медичних, соціальних, практичних і духовних потреб людей, які мають невиліковні захворювання та членів їх сімей; сприяння становленню та розвитку системної мережі паліативних закладів а також благодійних фондів, інших громадських організацій, здатних підтримувати та розвивати рух хоспісної та паліативної допомоги.

Як окремий напрямок медицини Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запровадила паліативну допомогу у 1982 році. Паліативна допомога може надаватися з урахуванням потреб і згоди конкретного пацієнта вдома – спеціалізованими виїзними бригадами, у спеціалізованих стаціонарах - хоспісах або відділеннях паліативної допомоги, у поліклініці (як консультативна послуга) або в різнопрофільних лікувально-профілактичних закладах будь-яких форм власності з використанням різних організаційних форм медичного обслуговування, у тому числі, у денному стаціонарі тощо.
Тому ВООЗ визнає, що в кожній країні повинні бути створені відповідні служби для задоволення медичних і соціальних потреб паліативних хворих.

Івано-Франківський обласний клінічний центр паліативної допомоги проводить різні заходи й акції з нагоди всесвітнього паліативного дня, зазвичай, протягом жовтня – листопада. Здійснюється це відповідно до проектів Благодійного фонду допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза» та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Основними із цьогорічних заходів є такі:

- 04 жовтня - в 1100 годині в залі «Арт на Мур» фортечної галереї «Бастіон» відбудеться відкриття фотовиставки «Право жити без болю…», створеної незалежним київським фотографом-документалістом Русею Асєєвою. Тоді ж відбудеться відкрита прес-конференція «Поділяючи турботу» за участю організаторів охорони здоров’я міста й області, медичних працівників, представників влади і громадськості.
Виставка проходитиме протягом тижня з 04 жовтня до 11 жовтня.
Руся Асєєва - волонтер, український фотограф-документаліст, автор фотопроектів «Життя, як воно є..», «Діти, яких не існує..», «Рідкісні таланти..». Кілька років у різних містах України Руся документувала будні дитячих онкологічних відділень лікарень, а також паліативних пацієнтів у відділеннях дорослого хоспісу Івано-франківська та Києва. Мета виставки – не лише розповісти про проблеми паліативної допомоги, а й спроба підняти питання вирішення цих проблем до загальносуспільного, державного рівня. Як цивілізоване суспільство, ми маємо усвідомлювати що тяжкохвора людина має право на достойне життя, життя без нестерпного болю та неймовірних поневірянь.
- 04 жовтня – під час проведення виставки – трансляція відео з опитування мешканців різних міст України про потреби і проблеми паліативної допомоги в Україні (Івано-Франківська частина відео створена тележурналістом Галиною Філіповою).
- 08 жовтня - благодійна вистава «Брись, або історія кота Філофея», на камерній сцені драмтеатру
- 02 жовтня – відкриття театрального сезону драмтеатру виставою «Оскар і Рожева пані»
- 03-13 жовтня – наш навчально-методичний центр спільно з кафедрою післядипломної педіатрії буде проводити навчання – тематичне удосконалення «Окремі питання організації і надання паліативної допомоги дітям» для дитячих лікарів з різних областей України.
- 13-14 жовтня – участь у всесвітньому акції флеш-мобі на підтримку дітей, які потребують паліативної допомоги (Правила прості - слід 13-14 жовтня вдягнути веселого капепюха на себе та своїх колег, й зробити спільне або індивідуальні фото. Фото слід розмістити в мережі Фейсбук, зробивши помітку - хештег #HatsOn4CPC та tag ICPCN, висловити ваші думки щодо необхідності розвитку паліативної допомоги дітям: http://www.icpcn.org/hatson4cpc )

Під час усіх акцій і заходів Ви матимете нагоду внести свій вклад на підтримку паліативної допомоги на Прикарпатті у скриньці для пожертв.

Головні цілі наших заходів:

1. Створення міжвідомчої робочої групи з представниками сфери охорони здоров’я, освіти, економістів, юристів, соціальних служб, духовенства, представників влади з метою розробки, затвердження і впровадження обласної програми подальшого розвитку системи паліативної допомоги.
2. Привернення уваги громадськості та влади до проблем паліативних пацієнтів. Створення маршрутів паліативних пацієнтів, в тому числі дітей, незалежно від місця їх перебування чи проживання.
3. Удосконалення освітніх і навчальних програм у сфері паліативної допомоги.
4. Збір коштів на підтримку пацієнтів виїзного/консультативного відділення і придбання автомобіля для дитячої виїзної бригади.


Прес-центр ДОЗ ОДА

 



29 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/