Відкрили анотаційну дошку заслуженому артисту України Олегу Ґереті


У середу, 28 вересня, в Івано-Франківську на вулиці Богдана Лепкого 27 відкрили анотаційну дошку заслуженому артисту України, педагогу, громадському діячу, одному із фундаторів прикарпатської скрипкової школи Олегу Ґереті.

Відкривали дошку дружина та донька видатного музиканта, а також міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Дружина музиканта, панні Емма розповіла, що її чоловік був дуже світлою та радісною людиною, завжди посміхався. Й хоч у них і були певні суперечки щодо музики, проте зараз вона шкодує, що так мало вони з чоловіком грали разом. Адже тоді кожен був захоплений своїм інструментом.

Руслан Марцінків зазначив, що це уже 58 дошка у рамках програми «Івано-Франківськ – місто героїв».

 «Івано-Франківськ – це в першу чергу ті непересічні герої, які живуть посеред нас, які творять наше місто, вкладаючи у нього душу в різних сферах життя. Саме таким був Олег Ґерета. Ця програма існує для того, щоб зберегти пам'ять. Адже з роками пам’ять забувається, а ці дошки допоможуть її зберегти», - зазначив міський голова.

Довідково:

Олег Ґерета (03.06.1940 р. - 28.09.2014 р.) - видатний музикант, педагог, громадський діяч, один із фундаторів прикарпатської скрипкової школи.

Випускник Львівської державної консерваторії імені М.Лисенка, понад 30 років займався педагогічною діяльністю, очолював струнний відділ Івано-Франківського музичного училища ім. Д.Січинського (1968 - 2000 рр.), з 1995 року - художній керівник академічного камерного оркестру "Harmonia Nobile" Івано-Франківської обласної філармонії, концертував в інструментальних ансамблях як соліст.

Олег Ґерета - один із фундаторів Товариства української мови (нині товариство "Просвіта" імені Т.Шевченка) на НРУ на Івано-Франківщині. Музичний редактор книг Миколи Литвина "Пісні Волі" (1995 р.), Петра Ґерети "Не плач, Україно" (1996 р.) та інших. Автор музикознавчих та інших публікацій у пресі.

За відданість мистецтву нагороджений Почесним знаком "За відмінну працю" Міністерства культури України (1990 р.), медаллю "За подвижництво в культурі Прикарпаття" (2005 р.), "За заслуги перед Прикарпаттям" (2010), а також подякою за духовно просвітницьку місію у підтримці розвитку Української греко-католицької церкви на Волині, грамотою від Верховного Києво-Галицького Архієпископа Любомира Гузара.

Джерело: офіційний сайт ІФ

 



29 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/