Франківські підприємці пропонують звільниити від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки


27 вересня, в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області відбулася зустріч начальника ГУ ДФС в області Ірини Столярик та в.о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС Левка Прокіпчука з представниками громадськості та бізнес-спільноти Прикарпаття.

Активну участь у обговоренні проекту змін до Податкового кодексу України взяв Виконавчий директор Івано-Франківської обласної організації підприємців, роботодавців та орендарів Володимир Малий, який надав свої пропозиції щодо вдосконалення діючого податкового і митного законодавства: "На зустрічі підприємці виступили з ініціативою щодо звільнення від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлової та нежитлової нерухомості вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг", - розповів Володимир Миколайович.

Серед іншого присутні запропонували надати право місцевим радам встановлювати пільги з податку на нерухомість для фізичних осіб, які є власниками будівель господарського призначення, а також відновити пільгу для багатодітних сімей в оподаткуванні житлової нерухомості.

На думку громадськості, доцільним є повернення до диференційованого підходу в питанні оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу найманих працівників в залежності від його розміру, встановлення розподілу сплачуваного суб’єктами господарювання ПДФО за принципом «50/50» між місцевими бюджетами за місцем проживання та за місцем роботи платника податку. Також, запропоновано встановити нульову ставку оподаткування ПДФО вартості майна, що успадковується членами членів сім’ї спадкодавця не лише першого, а й другого ступеня споріднення (дід, баба, онуки, рідні брати та сестри).

Щодо «спрощенців», учасники зустрічі висловились за необхідність збереження діючої спрощеної системи оподаткування для суб’єктів малого підприємництва та перегляду граничної суми доходу, яка дозволяє її застосовувати, враховуючи індекс інфляції. Доцільним, на думку громадськості, є скасування максимального обмеження нарахування єдиного соціального внеску та відміна збору до Пенсійного фонду з валютообмінних операцій.

Загалом, учасники зустрічі зійшлись на тому, що в сьогоднішніх умовах необхідно забезпечити стабільність податкового законодавства. Для цього після доопрацювання Податкового кодексу запропоновано запровадити мораторій на внесення змін протягом 3 - 5 років.

У заході взяли участь віце – президент Івано-Франківської торгово – промислової палати Ігор Бартків та голова ради територіального відділення ВГО АППУ в області, в.о. голови громадської ради при ГУ ДФС в області Ігор Вінтонюк.



28 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/