Урок безпеки життєдіяльності пройшов невимушено та цікаво


Дуже часто трапляються випадки, коли діти нехтують правилами безпеки та стають заручниками власної необережності. В сучасному світі небезпека чатує на кожному кроці: працюють електропобутові прилади, є вільний доступ до небезпечних предметів і хімічних речовин. Саме тому рятувальники проводять багато тематичних уроків, бесід та занять, лейпмотивом яких є обговорення способів збереження життя та здоров’я дітей та підлітків у сучасному урбанізованому світі.

  Із початком нового навчального року відновилася вже традиційна співпраця прикарпатських рятувальників та педагогів, метою якої є підвищити обізнаність школярів у сфері безпеки життєдіяльності, навчити їх запобігати біді і правильно діяти у випадку різних надзвичайних ситуацій.

 Урок з безпеки життєдіяльності, котрий 27 вересня працівники Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області провели для восьмикласників Івано-Франківської загальноосвітньої школи № 7, пройшов невимушено та цікаво. Активно обговорювалися  правила поведінки у різних життєвих випадках.

 Фахівці розповіли дітям про основні причини та жахливі втрати, котрі здатне заподіяти неконтрольоване полум'я, про кількість пожеж та надзвичайних ситуацій, що мали місце на території області. Також восьмикласникам нагадали правила поводження із електричними та газовими приладами, основні вимоги поведінки на берегах водойм. Це було зовсім незайвим, адже навіть у період міжсезоння траплялися випадки, що річки чи озера забирали людські життя.

   Дізналися підлітки і про структуру та функції пожежно-рятувальної служби. Вони зрозуміли, що професія рятувальника небезпечна і почесна. Пожежники, піротехніки, гірські рятувальники, водолази – специфіка роботи у них різна, а от мета завжди одна – мінімізувати наслідки нещастя, надати допомогу тим, хто її потребує. Тому було чимало запитань: де здобувають фах рятувальника, яка техніка є на озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів Івано-Франківщини, з яких причин найчастіше трапляються надзвичайні ситуації на Прикарпатті. Рятувальники задовольнили дитячу цікавість та відповіли кожному.

  Тематичні заходи з безпеки життєдіяльності й надалі проводитимуться у загальноосвітніх навчальних закладах області. Вони, без сумніву, допоможуть прикарпатським школярам свідоміше ставитися до безпеки власного життя та життя оточуючих.



27 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/