Машинобудівну галузь Прикарпаття формує десять підприємств


Машинобудівний комплекс Івано-Франківщини представлений підприємствами з виробництва електричного та електронного устатковання, машин, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, якими у 2016р. реалізовано продукції на 1979,1 млн.грн, що становить близько 6% загальногообласного обсягу реалізації промислової продукції.

Впродовж останніх років в галузі спостерігається тенденція зростання промислового виробництва: якщо у 2014р. індекс промислової продукції становив 73,8%, у 2015р. – 92%, то у січні–серпні поточного року – 163,5%.

Протягом 2015р. у розвиток машинобудівної галузі було інвестовано 36,7 млн.грн, з яких 47,2% освоєно підприємствами з виробництва електричного устатковання, 41,9% – з виробництва автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів, 5,8% – з виробництва машин та устатковання, 5,1% – з виробництва комп’ютерів, електронної та оптичної продукції.

У 2015р. інноваційно активними підприємствами галузі реалізовано інноваційної продукції на 98,3 млн.грн (40% загальнообласного обсягу), з них 80% – за межі України. Серед інноваційної продукції у 2015р. освоєно виробництво 40 видів машин, устатковання, приладів, апаратів.
На підприємствах машинобудування області зайнято понад 3 тис. осіб, або більше 7% працюючих у промисловості. 

Машинобудівну галузь області формують: державне підприємство виробниче об'єднання «Карпати», товариства з обмеженою відповідальністю «Електролюкс Україна», «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед», «Мікрол», акціонерні товариства «Арматурний завод», завод «Промприлад», «Локомо¬тиворемонтний завод», приватні підприємства «Механік», «Прикарпат¬кабель», комунальне підприємство «Меткабель», завдяки яким у значній мірі забезпечується стабільність економіки, конкуренто¬спроможність продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

В області підприємствами машинобудівного комплексу виробляються машини пральні, комплекти ізольованих проводів для свічок запалювання для двигунів, схеми електронні інтегральні, трансформатори електричні, газоміри, термостати, маностати (стабілізатори тиску), апаратура електрична та панелі комутаційні для комутації або захисту електричних схем, світильники електричні, стенди випробувальні, електроприлади для обігрівання приміщень та ґрунту, крани перевантажувальні, мостові, верстати для оброблення деревини, вентилі, клапани та подібні вироби, провідники електричні тощо.

Довідково: Професійне свято працівників машинобудівної та приладобудівної галузі – День машинобудівника встановлений Указом Президента України від 8 вересня 1993 року № 361/93 і щорічно відзначається в четверту неділю вересня. 



26 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/