"ВИШИВАНА МОЯ УКРАЇНА" НА ПРИКАРПАТТІ


24 вересня 2016 року начальник Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області Смачило В.С. передала карту «Вишивана моя Україна» начальнику Головного управління Державної казначейської служби України у Закарпатській області.

До Західного обширного регіону належать зона Карпат і Прикарпаття, до якої входить Івано-Франківщина. Вишивка цього регіону вважається найбагатшою в оздобленні та виконанні.

Для Гуцульських вишивок характерний геометричний або геометризований рослинний орнамент чи тваринний орнамент. Люди давали своїм вишивкам назви, за цими назвами можна прочитати символіку вишивок і краще зрозуміти їх при сприйнятті. 
Одним із основних оберегів Прикарпаття є писанка та писанкарство. Історія виникнення гуцульських писанок розповідає таке. Невдовзі після свого Воскресіння Христос переміг диявола й закував його дванадцятьма залізними ланцюгами в підземеллі під Голгофою, за дванадцятьма залізними дверми, котрі замкнено на дванадцять залізних замків. Але нечистий іще має силу, день і ніч він рветься на волю, розгриз уже одинадцять залізних замків і злизав одинадцять залізних дверей. Ще мить — і впаде остання, дванадцята перепона. Вирветься тоді диявол на білий світ, і настане світові кінець. Але саме в цю мить дзвонять у церкві дзвони, люди вітаються словами "Христос воскрес!" і обдаровують одне одного писанками. Тоді враз поновлюються всі окови на нечистому, всі двері й замки. Отож сидіти там, за ними дияволу довіку — поки люди на землі писатимуть писанки й вітатимуть одне одного з Великоднем.

Мудрі представники старшого покоління кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". 

Українська вишивка – це «молитва без слів», а саме вишиванка – це є оберіг людини.  



26 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/