В Івано-Франківську провели тренінг-програму «Мистецтво лікування: від профілактики до якості життя»


За підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, Івано-Франківського національного медичного університету та департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, 16 вересня Всеукраїнська громадська організація «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» в обласній філармонії провела тренінг-програму «Мистецтво лікування: від профілактики до якості життя».
Мета даного проекту - привернути увагу лікарів до надзвичайної важливості превентивної медицини, що передбачає профілактику захворювань, їх виявлення на початкових стадіях і контроль вже існуючих хвороб.

Захід складався із наукової програми, де присутні мали можливість послухати доповіді провідних експертів медичної галузі Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської та Київської областей, і роботи кабінету профілактики з вимірювання індивідуальних факторів ризику, в якому учасники проходили обстеження, зокрема, із індивідуального серцево-судинний ризику за модифікованою шкалою SCORE, розгорнуту ліпідограму, денситометрію та глюкометрію. Проводились також майстер-класи із дослідження функції зовнішнього дихання за допомогою спірометрів та майстер-клас з юлайзеротерапії.

У лекційну програму були включені теми, які стосувались первинної і вторинної профілактики внутрішніх хвороб, практичних аспектів контролю симптомів у внутрішній медицині, синдромних підходів у загально терапевтичній практиці та скринінгу і стратифікації ризику в практиці сімейного лікаря.

«За останні роки медицина набула суспільного характеру, бо на ряд захворювань зверталась не така увага, - говорить голова правління ВГО «Асоціація превентивної та антиейджинг медицини» Ольга Барна. – На перше місце за смертністю почали виходити саме хронічні неінфекційні захворювання, до яких відносять серцево-судинні, цукровий діабет, рак та хронічні обструктивні захворювання легень. Вважається, що саме профілактика або превентивна медицина є найбільш корисною у відношенні щодо зниження смертності від даних недуг, аніж лікування та контроль симптомів». Також фахівець додає, що тими вагами, на які сьогодні потрібно звертати увагу, є агресивний контроль факторів ризику у тих пацієнтів, які відносяться до високих груп ризику, і популяційний вплив в цілому на спосіб життя та шкідливі звички.

Організатори заходу переконані, що проведення даної тренінг-програми сприятиме значному покращенню здоров’я населення Івано-Франківської області та у країні в цілому, оскільки поширення нових знань та обмін досвідом допоможуть покращити якість надання медичної допомоги пацієнтам.

Джерело: сайт ІФ ОДА 



19 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/