Податкові міліціонери Івано-Франківщини активно протидіють злочинності у сфері оподаткування


«Структура органів Державної фіскальної служби України зазнала чергових змін, зокрема відбулась й оптимізація підрозділів оперативних управлінь та скорочення їх працівників майже удвічі, - зазначив під час прес-конференції заступник начальника оперативного управління Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Олександр Крицкій. - Однак, такі зміни не вплинули на наш супротив злочинності у сфері оподаткування на території області».
Як проінформував посадовець, за 8 місяців п.р. за матеріалами оперативного управління ГУ ДФС в області розпочато 60 кримінальних проваджень (майже у 2 рази більше аналогічного періоду минулого року), з яких 17 – за ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ст. 212 Кримінального кодексу України).

Із загальної кількості викритих злочинів 36 справ належать до категорії тяжких та особливо тяжких злочинів. Протягом восьми місяців поточного року 12 досудових розслідувань направлено до суду, з них 9 – з обвинувальним актом. Ще троє порушників повністю відшкодували завдані державі збитки, а отже згідно із законодавством звільнені від кримінальної відповідальності.

За закінченими кримінальними провадженнями державі відшкодовано 3,5 мільйонів гривень збитків.

За словами Олександра Крицкія, одним із основних завдань оперативних управлінь є протидія транзитно-конвертаційним групам, як одного із основних інструментів тіньового сектору. Таку групу у квітні поточного року виявлено і на теренах Івано-Франківської області, чим ліквідовано схему незаконного конвертування грошових коштів, з використанням реквізитів ряду суб’єктів господарювання Івано-Франківської області, які надавали послуги підприємствам реального сектору економіки з мінімізації сплати податку на прибуток та податку на додану вартість.

Загальний обіг «проконвертованих» коштів з використання реквізитів вказаних суб’єктів господарської діяльності протягом 2015 – 2016 років орієнтовно склав 7,5 млн. грн., втрати бюджету становлять близько 1,2 млн. грн. ПДВ.

На даний час проводяться слідчі дії у відношенні учасників «конвертаційного центру» з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Також, з метою протидії незаконному виготовленню та обігу підакцизних товарів та правопорушенням у податковій та митній сферах органами ДФС впроваджено операції «Акциз-2016» та «Рубіж-2016». Зокрема, в рамках операції «Акциз-2016» за фактами незаконного виробництва, зберігання та збуту підакцизних товарів оперативники зареєстрували 21 кримінальне провадження. Усього із незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму понад 7 мільйонів гривень. Також, податкові міліціонери області виявили 4 підпільні цехи: три з виробництва лікеро-горілчаних виробів та один – паливно-мастильних матеріалів.

За результатами заходів проведених робочою групою в рамках операції «Рубіж-2016» до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 5 кримінальних проваджень, в тому числі 4 кримінальні провадження за ч.3 ст. 212 КК України та 1 кримінальне провадження за ч.1 ст. 204 КК України.

У рамках операції ініційовано 28 митних оглядів (переоглядів) та складено 90 протоколів про порушення митних правил на суму 400,8 тис. грн. За результатами розгляду адміністративних проваджень винесено 68 постанов про накладення адміністративних стягнень та накладено штрафів на суму 655,3 тис. грн., з них вже стягнуто - 596,7 тис. грн. Також конфісковано товарно-матеріальних цінностей на суму 415 тис. грн.

За період проведення операції направлено 456 запитів щодо перевірки правильності визначення митної вартості (класифікації товарів), за результатами яких прийнято 739 рішень про визначення митної вартості товарів на суму 21 428 тис. грн.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації 



16 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/