Музеї Івана Франка об’єдналися в Києві


За інформацією інтирнетвидання ” Музейний простір”, 7 вересня в рамках музейної програми «Франко Фест», відбулася особлива подія: Національний музей літератури України в Києві на скайп-конференції «Іван Франко в музейному просторі України» об’єднав літературно-меморіальні музеї Івана Франка.
Презентацію музейної програми по святкуванню 160-ї річниці з дня народження І.Франка провела заступник генерального директора з наукової роботи Наталія Бондар. Науковці музею розповіли про перебування Івана Франка у Києві, в Колегії П. Галагана та про його вінчання в церкві Св. Павла.

На скайп-зв’язок з Національним музеєм літератури України вийшов заступник директора з наукової роботи Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка, кандидат філософських наук Михайло Кобрин. Він розповів, про історію створення музею, про вимріяний І.Франком будинок, в якому він прожив з родиною 14 років, та відзначення ювілеїв Івана Франка у Львові. М. Кобрин запросив усіх відвідати Львів та Національний літературно-меморіальний музей Івана Франка.

Відбулося також телефонне включення з с. Нагуєвичі (Львівщина). З присутніми на скайп-конференції спілкувалась директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Ореста Резкунова, яка розповіла про урочистості та щиро запросила усіх відвідати франківський край.

Відеоекскурсію меморіальною хатиною із с. Криворівня (Івано-Франківщина) провела завідувач Літературно-меморіального музею Івана Франка Ганна Луцюк. Вона також ознайомила з меморіальними речами в експозиції та розповіла про нові виставки, присвячені І.Франку.

Неймовірну франківську атмосферу створило й слово поета. Вірш «Не пора» та «Пролог» до поеми «Мойсей» І.Франка виконали студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого Михайло Самарський та Владислав Дмитрук. Ці знакові й такі актуальні рядки знайшли живій відгук учасників скап-конференції.

З музичним вітанням долучився київський гурт «Тобі Здалося», який виконав пісню на слова І.Франка «Човен» та патріотичні музичні композиції. Поетеса Злата-Зоряна Паламарчук прочитала ліричні твори І. Франка. Учасники конференції, студенти третього курсу Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, також долучились до читання улюблених поезій.

Науковці музею надзвичайно щасливі, що в одному просторі в один час вдалося об’єднати чотири музеї, які своєю історією та діяльністю пов’язані з видатним письменником, науковцем, громадським діячем Іваном Франком. Відбулося щире живе спілкування з колегами з інших міст, до якого долучилась чудова молодіжна аудиторія київських вишів, журналісти, кияни та гості міста.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації



14 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/