Кому важче знайти роботу: рейтинг найконкурентніших проф. сфер у серпні


Традиційне літнє падіння активності пошукачів та роботодавців призвело до зниження конкуренції за робочі місця. За даними Міжнародного кадрового порталу hh.ua, у серпні кількість нових вакансій і резюме майже не змінилась. Протягом усього літа hh.Індекс (відношення кількості резюме до кількості вакансій) знаходився в межах стабільних показників. Зараз на одну вакансію по Україні в середньому претендує 3 вільних спеціалісти.
Як і раніше найнижча конкуренція спостерігається переважно в західних регіонах – Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях. Також в ТОП-5 найменш конкурентних міст увійшов Хмельницький.
Найважче знайти роботу жителям Києва та Київської області. Ненабагато відстають Суми, Запоріжжя, Чернігів та Харків. Практично не змінилась ситуація у зоні ведення бойових дій. Донецьк і Луганськ продовжують бути лідерами за показниками конкуренції. В середньому на одну вакансію тут припадає 12-13 осіб.
Не відбулося змін і в рейтингу проф. сфер з найвищою конкуренцією. Як і раніше сюди входять топ-менеджери, юристи, спеціалісти-початківці, бухгалтери і фінансисти, а також висококваліфіковані спеціалісти на виробництві.
Завершення курортного сезону і скорочення числа резюме привезвело до зниження конкуренції серед представників туристичної галузі. У серпні проф. сфера «Туризм, готелі, ресторани» увійшла в п'ятірку рейтингу галузей з найнижчою конкуренцією.
Також у зв'язку зі збільшенням числа вакансій стало простіше знайти роботу в автомобільній галузі. Залишаються найбільш низькоконкурентними проф. сферами продажі, страхування і робітничий персонал.
 



6 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/