Розпочав роботу навчально-практичний семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах»


У рамках проекту «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» 5 вересня на Прикарпатті розпочав роботу триденний навчально-практичний семінар «Удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин (команд) у сільських і селищних громадах».
Проект «Сприяння розвитку добровільних пожежних дружин (команд) у громадах Івано-Франківської області» розроблено за участю референтів Фонду Ганса Зайделя та реалізується на Прикарпатті протягом 2016 року за підтримки Фонду на базі Івано-Франківського обласного центру підготовки та підвищення кваліфікації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, при підтримці Івано-Франківської обласної ради, ОДА та спільно з Управлінням ДСНС в Івано-Франківській області.
Метою проекту є надання консультаційної допомоги і сприяння посадовим особам місцевого самоврядування, керівникам місцевої пожежної охорони. Учасниками проекту є сільські та селищні голови, працівники місцевої пожежної охорони – організатори добровільних пожежних формувань, громадські активісти – члени добровільних пожежних формувань.
До викладання у семінарі, котрий розпочався 5 вересня, залучені викладачі із Німеччини – референти Фонду Ганса Зайделя доктор Юрген Вальхсхьофер та доктор Вальтер Шваб, фахівці Управління Державної служби України в Івано-Франківській області. 
В урочистому відкритті семінару взяли участь перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Василь Гладій, заступник голови – керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Валерій Крецул, т.в.о. начальника Управління ДСНС в Івано-Франківській області Ігор Оксентюк та директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Богдан Волошинський.
Про стан та проблеми діяльності протипожежних формувань органів місцевого самоврядування на Прикарпатті присутнім доповів начальник відділу державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту У ДСНС в області Іван Склепович. Він, зокрема, зазначив, що впродовж останніх років на Прикарпатті спостерігається тенденція до зростання кількості пожеж. При цьому у сільській місцевості виникає щороку 900 пожеж – а це 30 % від загальної кількості. Третина цих пожеж виникає в помешканнях. Економічні втрати сягають сотні мільйонів гривень, без домівок залишаються від 200 до 300 сімей, у вогні щорічно гинуть близько 70 мешканців краю.
У населених пунктах, де розташовані пожежно-рятувальні підрозділи, такі пожежі трапляються втричі рідше. Головною причиною тяжких наслідків пожеж є віддаленість населених пунктів у сільській місцевості від пожежних підрозділів.
На сьогоднішній день на території області створено та функціонує 25 підрозділів місцевої пожежної охорони, на балансі яких знаходиться 34 одиниці пожежної техніки.
У цьому році планується створення ще двох підрозділи місцевої пожежної охорони.
5 вересня учасники навчально-практичного семінару заслуховували та аналізували презентації про напрямки удосконалення організації діяльності добровільних пожежних дружин у сільських та селищних радах.
6 вересня програма заходу теж має бути насиченою та пізнавальною: планується виїзд до села Вишкова Долинського району, де учасники семінару матимуть можливість ознайомитися із досвідом створення та організації діяльності добровільної пожежної команди і підрозділу місцевої пожежної охорони у громаді цього населеного пункту.



5 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/