На Івано-Франківщині горять торфовища


1-2 вересня рятувальники працювали на ліквідації загорань торфу в селі Григорові на Рогатинщині та в селі Новиця Калуського району.

У Григорові площа торф’яної пожежі сягала 3,5 га. Площа пожежі торфів у селі Новиця Калуського району становила 2,5 га. 
На даний час ліквідація обох пожеж триває.
Основні причини пожеж і тління торфовищ на Прикарпатті - спека та необережне поводження з вогнем. 
Лісові й торф'яні пожежі завдають великих економічних збитків, страждає екологія, адже задимлюються великі території, а в разі ускладнення ситуації і стрімкого розвитку можуть опинитись в зоні лиха і люди, які проживають в місцях примикання лісосмуг і торфовищ до населених пунктів.
Торфові пожежі виникають частіше наприкінці літа – на початку осені. Вони можуть викликати загоряння будівель в населених пунктах, дерев'яних мостів, ліній електропередачі та зв'язку на дерев'яних стовпах, складів нафтопродуктів і інших горючих матеріалів, а також ураження людей і тварин. При горінні торфу і коренів рослин можуть виникати підземні пожежі, що поширюються в різні боки. Торф може самозайматися і горіти без доступу повітря і навіть під водою. Над палаючими торфовищами можливе утворення «стовпчастих завихрень» гарячого попелу і палаючого торф'яного пилу, які при сильному вітрі можуть переноситися на великі відстані і викликати нові загоряння або опіки у людей і тварин.
Локалізація та ліквідація торф’яних пожеж зазвичай вимагає значних людських та матеріальних ресурсів. Саме тому запобігти таким випадкам значно легше, аніж потім ліквідовувати їх наслідки.
Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до всіх мешканців та гостей Прикарпаття: будьте уважні і обережні у поводженні з вогнем, особливо біля торфовищ. Не залишайте непогашених вогнищ і недопалків. Пам'ятайте, вогонь і дим пожеж загрожують життю і здоров'ю людей та навколишньому середовищу.



3 Вересня 2016 p.
©http://briz.if.ua/