Рятувальники Прикарпаття закликають бути обережними у поводженні з вогнем


На Прикарпаття повернулася спека і, як наслідок, різко збільшилася кількість пожеж в екосистемах – останніми днями за добу трапляється понад 30 пожеж в екосистемах – переважно горить суха трава на відкритій території.
Як не прикро це усвідомлювати, основна причина виникнення таких пожеж залишається незмінною – людська необережність з вогнем і неконтрольоване спалювання сухої трави та післяжнивних залишків. А загалом – це низька загальна та екологічна культура мешканців краю, які не усвідомлюють всіх масштабів лиха і збитків, які вони наносять природі.

Як свідчить практика, саме через людську легковажність, а то й недбальство – залишені не погашені вогнища та кинуті недопалки чи сірники призводять до того, що, в першу чергу, знищуються чималі площі угідь та зелених насаджень.

Тільки за один день 28 серпня виникло 22 пожеж в екосистемах області. Суха трава і сміття горіли в обласному центрі, в Калуші, Бурштині, у Снятинському, Галицькому, Надвірнянському, Коломийському районах. А 27 серпня таких пожеж було 34.

Як правило, суху траву та сміття мешканці області спалюють у різних місцях – від присадибних ділянок та полів до придорожніх смуг та місць відпочинку на природі, що загрожує перетворенням на великі пожежі лісів та торфовищ. І тоді такі пожежі можуть принести багато шкоди, випалити дотла лісові масиви, знищити житлові та господарські будівлі, стати причиною людських трагедій.

Рятувальники у всіх районах області продовжують проводити широку масово-роз’яснювальну роботу щодо недопущення пожеж в екосистемах, спілкуються з людьми у населених пунктах та у місцях відпочинку, пояснюють шкідливість та непотрібність спалювання сухої трави чи післяжнивних залишків на власних ділянках чи обійстях. І складається парадоксальна ситуація – з одного боку мешканці області розуміють цю проблему, погоджуються з рятувальниками про непотрібність і шкідливість такого варварського способу господарювання, а з іншого – Прикарпаття і далі встелено чорним димом від пожеж в екосистемах.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області застерігає усіх мешканців краю в період сухої спекотної погоди утриматися від спалювання стерні на полях, сухої трави та залишків рослинності на присадибних ділянках, особливо тих, котрі межують з лісовими масивами, дотримуватись правил пожежної безпеки у поводженні з вогнем під час перебування на відкритій території в полі, в лісі, поблизу торфовищ, щоб не допустити пожежі. Пам’ятайте, йдеться про найважливіше – людське життя і чисте довкілля, від якого ми залежимо набагато більше, ніж вважаємо.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації 



31 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/