Як законно економити електроенергію ?


Стан української енергетичної сфери на сьогодні досить неоднозначний. У зв’язку з суспільно-політичною ситуацією в країні, вітчизняна енергетика отримала чергові виклики, і поки що невідомо, наскільки вдало вона може з ними справитися.

Враховуючи нинішню напружену ситуацію як з видобутком, так і з постачанням вугілля на теплові електростанції, питання забезпечення сталого електропостачання споживачам у денні та вечірні години доби залишається пріоритетним.
Добовий графік електричного навантаження об’єднаної енергетичної системи України характеризується піком навантаження в години вечірнього максимуму і провалом навантаження в години нічної зони доби. При цьому різниця між максимальним та мінімальним споживанням електричної потужності протягом доби у зимовий період складає понад 8000 МВт, а у літній - 5000 МВт. Це призводить до значних витрат палива на теплових електростанціях. Як наслідок, отримуємо перевитрати палива та зростання вартості електричної енергії, яка виробляється.
Посприяти забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України можуть і споживачі, раціонально регулюючи режими споживання електричної енергії для потреб виробництва. Зокрема – зменшуючи споживання електричної потужності в години максимальних навантажень ОЕС України та збільшуючи навантаження на електромережі у нічні години доби.
Враховуючи, що в структурі електроспоживання України частка населення складає близько 40%, економічна зацікавленість споживачів у застосуванні енергоємних електроустановок в нічний час може стати дієвим чинником збереження електроенергії у масштабах всієї країни.
З метою вирівнювання добового графіка навантаження в Україні для розрахунків за електричну енергію застосовуються тарифи, диференційовані за періодами часу.
Інспекція Держенергорнагляду в Івано-Франківській області інформує споживачів електричної енергії краю про можливість економії коштів за рахунок встановлення багатозонного (двозонного, тризонного) приладу обліку споживання електроенергії, що в свою чергу забезпечить зниження обсягів споживання електричної енергії у пікові періоди доби та надасть можливість вирівняти графік навантажень об’єднаної енергетичної системи України.
Таким чином, при використанні зонних приладів обліку, виходить економія споживання електроенергії законними методами, енергосистема розвантажується, енергоспоживання рівномірно розподіляється за часом доби і як результат — покращується якість енергопостачання.

 


Інспекція Держенергонагляду в Івано-Франківській області



29 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/