Фізична особа – підприємець відремонтувала власне майно: що робити з витратами?


У ДПІ у м. Івано-Франківську роз’яснили: Фізична особа – підприємець, яка використовує у своїй господарській діяльності власне майно, що прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, має право включати до витрат вартість ремонту (поліпшення) майна. До складу витрат ці суми можна включати на підставі господарських договорів, в яких передбачені умови експлуатації та їх ремонт. 

Об’єктом оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п.177.2 ст.177 ПКУ).
Підпунктом 177.4.4 п.177.4 ст.177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема, до них належать витрати на оплату оренди, ремонт та експлуатацію майна, що використовується в господарській діяльності.
Статтею 776 Цивільного кодексу України визначено, що поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться орендарем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт речі, переданої у найм, провадиться орендодавцем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом. Капітальний ремонт провадиться у строк, встановлений договором. Якщо строк не встановлений договором або ремонт викликаний невідкладною потребою, капітальний ремонт має бути проведений у розумний строк.
Якщо орендодавець не провів капітального ремонту речі, що перешкоджає її використанню відповідно до призначення та умов договору, орендар має право або відремонтувати річ, зарахувавши вартість ремонту в рахунок плати за користування річчю, вимагати відшкодування вартості ремонту, або вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
 



26 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/