Зовнішня торгівля на Прикарпатті. І півріччя 2016 року


Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–червні 2016р. становили 232,8 млн.дол. США, імпорту – 187,9 млн.дол. США. Проти січня–червня 2015р. обсяги експорту збільшилися на 35,2%, імпорту – на 32,8%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 44,9 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,24.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 93 країн світу.
Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Італії, Польщі, Чехії, Данії, Бельґії, Німеччини, Бангладеш, Російської Федерації, Республіки Корея, Ірландії, Франції.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 149,9 млн.дол. США або 64,4% від загальнообласного обсягу, та збільшився у порівнянні з відповідним періодом 2015р. в 1,5 раза.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали продукти рослинного походження, механічні та електричні машини, деревина та вироби з деревини, живі тварини, продукти тваринного походження. Вагомими були і обсяги відвантажень полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, шкур необроблених, шкіри вичищеної, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Німеччини, Польщі, Чехії, Румунії, Італії, Російської Федерації, Китаю, Угорщини.
Імпорт товарів з країн ЄС становив 143,4 млн.дол. США або 76,3% від загальнообласного обсягу імпорту та збільшився проти січня–червня 2015р. в 1,5 раза.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги механічних та електричних машин, полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них. Значними були і обсяги імпорту продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, маси з деревини або інших волокнистих целюлозних матеріалів, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.23 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/