У потенційній Яблунівській ОТГ обговорювали доцільність об’єднання громад


У селах Нижній Березів, Люча і Текуче потенційної Яблунівської ОТГ Косівського району Івано-Франківської області відбулися зустрічі сільських голів, місцевих депутатів і активу громади, під час яких було обговорено доцільність утворення цієї громади. У рамках акції «Децентралізаційний марафон» взяли участь виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Олексій Войтичук, регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук. Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Яблунівської ОТГ належать селище Яблунів, села Акрешори, Баня-Березів, Вижній Березів, Люча, Лючки, Нижній Березів, Середній Березів, Стопчатів, Текуче і Уторопи.

Селищний голова Яблунева Лідія Безпалова, яка ініціювала об’єднання в Яблунівську ОТГ, переконана, що нині місцеве самоврядування просто животіє, тому бачить переваги від об’єднання громад передовсім у залученні коштів, завдяки яким можна буде вирішувати чимало накопичених проблем.
Сільський голова Нижнього Березова Михайло Іванків у розмові з нашим журналістом сказав, що сам він є прихильником об’єднання громад, оскільки розуміє його значення для розвитку сільських територій. За його словами у селі було створено ініціативну групу, яка вивчала думку громади, обійшовши кожен двір і зібравши підписи людей. З’ясувалося, що нині більшість жителів Нижнього Березова воліють жити за старими правилами, поінформував сільський голова.
А сільський голова Вижнього Березова Микола Бодруг підкреслив, що село яким керує, одне із небагатьох, яке не є дотаційним і не залежить від вливань з району завдяки надходженням від орендної плати підприємства нафтовидобувної промисловості. Попри те, що у Вижньому Березові нині спроможні утримувати апарат сільської ради, виплачувати матеріальні допомоги і сплачувати за енергоносії, Микола Бодруг, як він наголосив, є прихильником об’єднання громад, оскільки, на його думку, це шлях до залучення коштів з Фонду регіонального розвитку задля поліпшення інфраструктури. Адже рано чи пізно цю адмінреформу буде впроваджено, обставини спричиняться до зміни адміністративно-територіального устрою, оскільки є чимало територій з невеликою кількістю населення, які не може утримувати держава і в цьому немає сенсу, вважає Микола Бодрук. Але, звернув увагу сільський голова, робити це потрібно виважено, донести до кожного двору інформацію про переваги об’єднання громад, які відчує кожна людина зокрема. Також, на думку Миколи Бодруга, держава повинна підготувати кадри, які б могли ефективно управляти в об’єднаних територіальних громадах.
Під час зустрічей Марія Баран підкреслила, що створення Яблунівської ОТГ передовсім наблизить послуги до жителів сіл, що до неї належать. Люди зможуть самостійно управляти на своїй території, визначивши пріоритети її розвитку. Також експерт поінформувала присутніх про переваги від реалізації цієї реформи й детально розповіла про алгоритм об’єднання громад, роль старост у громадах. Юрій Стефанчук ознайомив учасників зустрічі з прогнозованими фінансовими надходженнями у бюджет Яблунівської ОТГ за умови об’єднання. За його словами, фактичні надходження сільських рад, які належать до потенційної Яблунівської ОТГ торік становили 2,5 млн. грн. Після об’єднання, додаткові надходження від ПДФО, які становитимуть понад 4 млн. грн., та базова дотація у розмірі понад 6 млн. грн. дозволять громаді вирішувати самостійно чимало проблем. Власні надходження Яблунівської ОТГ після об’єднання – це приблизно 7 млн. грн. зазначив експерт.

Оксана ПРОЦЮК
 



19 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/