БОТУЛІЗМ – ЦЕ НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЖИТТЯ!


Відповідно до інформації Держпродспоживслужби України про загострення епідемічної ситуації щодо захворювань людей на ботулізм управління держпродспоживслужби в м.Івано-Франківську надає рекомендації щодо профілактики ботулізму в побуті.

БОТУЛІЗМ – ЦЕ НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЖИТТЯ!

Протягом останніх років мають місце непоодинокі випадки реалізації овочевих консервів домашнього приготування, консервованих дикорослих грибів домашнього приготування, риби солоної, в’яленої та копченої, копченої та солоної м’ясної продукції, виготовленої в домашніх умовах на ринках міста та в місцях стихійної торгівлі, що і призводить до захворювання на ботулізм.

Ботулізм – це дуже важке, смертельно небезпечне інфекційно-токсичне захворювання, що вражає нервову систему. Ботулізм – гостра інфекційна хвороба з групи кишкових інфекцій, яка характеризується важким ураженням нервової системи, змінами серцево-судинної системи, слабкістю скелетних і гладких м’язів, порушенням зору, ковтання, моторики кишок. Збудник ботулізму – спороносна анаеробна паличка. Токсин палочки ботулізму є самим небезпечним з усіх відомих бактеріальних токсинів. Відомі випадки, коли тільки одне зіткнення токсичного продукту із слизистою ротової порожнини призвело до захворювання на ботулізм.

Ботулізм виникає при попаданні в організм харчових продуктів, що містять мікроб – збудник інфекції. Особливо небезпечні консервовані вироби домашнього приготування, без доступу повітря мікроб ботулізму починає виробляти дуже сильна отрута, який у багато разів небезпечніше отрути гримучої змії.

Основні симптоми характерні для багатьох харчових отруєнь – частий пронос, блювота, різкі болі в животі, невелике підвищення температури. Далі виникає порушення мови та зміна голосу, з’являється м’язова слабкість і сухість у роті. Якщо хворобу не лікувати, то м’язова слабкість прогресує і настане смерть від паралічу дихальної мускулатури. При перших же симптомах отруєння необхідно звертатися до лікаря, хворому потрібна обов’язкова госпіталізація, лікування проводиться в інфекційній лікарні. Надання першої допомоги полягає в промиванні шлунку.

Всім хворим з підозрою на ботулізм показана обов’язкова госпіталізація. Основною причиною виникнення ботулізму є вживання в їжу неякісно виготовленої в домашніх умовах солоної, копченої та консервованої продукції. Насамперед, не слід купувати в’ялену, копчену, солону рибу з рук, на «стихійних ринках», біля магазинів, на зупинках транспорту тощо. Це стосується також і різних консервів, м’ясокопченостей та ковбас домашнього виготовлення, інших продуктів невідомого походження та сумнівної якості.

На щастя, ця хвороба не заразна і від людини до людини хвороба не передається. До того ж отрута розсіюється по тарі ділянками, тому не всі люди, які вживали продукт у їжу з однієї і тієї ж банки, можуть заразитися ботулізмом. А ось імунітет до ботулізму не виникає, цією хворобою можна захворіти повторно.

Профілактика полягає в ретельній термічній обробці продуктів харчування, строгому дотриманні санітарних норм приготування, зберігання та вживання їжі. Продукти, приготовані в домашніх умовах, не рекомендується закривати герметично. Зберігати домашні консерви треба при низьких температурах. Ніколи не купуйте консерви сумнівного виробництва або з роздутими кришками.

Найкраща профілактика ботулізму – це кип’ятіння консервованих продуктів безпосередньо перед вживанням.

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей. Прислухайтеся до вищевказаних порад.



19 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/