Відбулося засідання колегії управління культури, національностей та релігій ОДА


Під час заходу обговорено хід підготовки закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період на 2016-2017рр., збереження та промоцію нематеріальної культурної спадщини області, хід виконання у 2016 році регіональних цільових програм у сфері культури, національностей та релігій на 2016-2020рр.

Аналізуючи підготовку закладів культури до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 рр. колегія постановила, що робота до опалювального періоду ведеться належним чином. Забезпеченість твердим паливом станом на 09.08.2016 р. складає 70,1 % від потреби.

У закладах культури обласного підпорядкування у 2016 році проведено ремонтних робіт на суму 997,0 тис. грн. за кошти обласного бюджету (632,8 тис. грн.), спецкошти та спонсорські надходження. Впродовж цього року в закладах культури районів та міст обласного значення проведено ремонтних робіт на суму 5 559,5 тис. грн.

На виконання обласної програми «Теплий заклад культури Прикарпаття» на 2016 – 2020 роки» у 2016 році з обласного бюджету виділені кошти в сумі 500,0 тис. грн, з них 110,0 тис. грн на заклади культури обласного підпорядкування.

Департаментом будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (бюджет розвитку обласного бюджету) на проведення капітальних ремонтів приміщень закладів культури обласного підпорядкування та районів у 2016 році виділені кошти в сумі 5074,0 тис. грн.

Через відсутність опалення не готові до роботи в осінньо-зимовий період 2016 -2017 рр. 91 заклад культури, що складає 6 % від загальної кількості (1546 закладів культури): з них 81 об’єкт клубного типу, 10 бібліотек.

Всі заклади культури обласного підпорядкування готові до роботи в опалювальний сезон 2016-2017 років. Станом на 09.08.2016 року заборгованість за спожитий газ, використану теплову та електричну енергію відсутня.

Також йшлося про роботу двох головних центрів, які є відповідальними за дотриманням вимог, що передбачають охорону та промоцію нематеріальної культурної спадщини: Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття (директор Олексюк В.В.) та Яворівський центр народного мистецтва «Гуцульська гражда» (директор Лосюк В.П.).

Головним акцентом цього питання стали дві приємні події. Перша – Микола Мацюк, відомий на Прикарпатті фотограф, інспектор управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськості обласної державної адміністрації подарував до фондів Краєзнавчого музею портрет Івана Франка – 1914 року із своєї особистої колекції. Друга – на колегії вперше було представлено Проект архітектурної форми ( міні кінотеатру) у місті Косів «Дзбан», який пропонується, як одна із форм популяризації гуцульського мистецтва і косівської мальованої кераміки у Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. До переліку потрапило традиційне ремесло Карпатського регіону 16-21 ст. – Косівська кераміка.

На завершення колегіїї підтвердили звання «народний (зразковий) аматорський» 6-ти колективам: народному аматорському танцювальному колективу «Черемош»організаційно-методичного центру при відділі культури і мистецтв Верховинської райдержадміністрації, народному аматорському ансамблю дримбарів «Струни Черемоша» Будинку культури с. Верхній Ясенів Верховинського району, народному аматорському родинному вокальному ансамблю «Перелаз» Будинку культури с. Сопів Коломийського району, народному аматорському фольклорно-етнографічному колективу «Наспів» Народного дому с. Мишин Коломийського району, народному аматорському вокальному ансамблю «Серпанок» Коломийського Палацу культури «Народний дім», народному аматорському фольклорно-етнографічному колективу Народного дому с. Бортники Тлумацького району, народному аматорському брасс-квінтету «Калуш-брасс» Калуського районного будинку культури.
 



11 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/