Прикарпатські рятувальники проводять профілактичні рейди щодо недопущення пожеж в екосистемах області


На Прикарпатті кількість пожеж в екосистемах з настанням сухої спекотної погоди невпинно зростає, тільки за минулу добу з 29 зареєстрованих пожеж в області, 27 трапилися саме в екосистемах – горіли суха трава та стерня. Найприкріше у цій ситуації є те, що основною причиною виникнення таких пожеж є людська халатність і необережність. 
Тому рятувальники у всіх районах області продовжують проводити рейди в екосистемах, спілкуються з людьми у населених пунктах та у місцях відпочинку, пояснюють шкідливість та непотрібність спалювання сухої трави чи післяжнивних залишків на власних ділянках чи обійстях. Для господарювання є інші способи, а варварський метод у вигляді спалювання не тільки приносить шкоду природі, а й може призвести до трагічних наслідків. Як це трапилося 8 серпня, коли в селі Козари Рогатинського району під час пожежі післяжнивних залишків на присадибній ділянці на площі 0,2 гектари виявлено тіло 79-річної жінки. Причина виникнення пожежі – необережне поводження з вогнем загиблої. 
Такі рейди цими днями провели працівники Надвірнянського та Рогатинського РВ У ДСНС в області. Також під час зустрічей вони рекомендують утриматися від відпочинку в лісі у спекотний період, а якщо вже й відпочивають, то радять не заїжджати до лісу на автомобілях, не залишати після себе непогашені багаття чи недопалки, адже найменша іскра в одну мить може спричини пожежу, гасити яку довго і складно. 
Рятувальники нагадують людям, що не варто бути байдужими і не проходити мимо, коли вони бачать такі пожежі в екосистемах. Якщо загорання невелике, його можна загасити самотужки з застосуванням підручних засобів, у випадку більших масштабів – негайно телефонувати на «101». Адже такі пожежі швидко поширюються за вітром, знищуючи все на своєму шляху і тоді з димом йдуть будинки, господарські будівлі та господарські приміщення. Трапляються також і трагічні випадки з загибеллю людей. 
Управління ДСНС в області настійно нагадує, що розводити багаття можна тільки у безвітряну погоду і на відстані не менше 15 метрів від будівель чи споруд; не слід залишати ба¬гаття без нагляду; не можна покидати місце відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашений. Не кидайте недопалки! Не спалюйте суху траву та стерню, це призводить до великої шкоди довкіллю!



10 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/