У Франківську під час «похорону» ЦСМ згоріла масова культура


У понеділок, 8 серпня, у колишньому приміщені Центру сучасного мистецтва прощались з сучасним мистецтвом. Після «розправи» у п`ятницю на засіданні комісії, яка вибирала голову ЦСМ, інтелігенція міста вирішила поховати муніципальний Центр сучасного мистецтва.

Нагадаємо, що теперішнім директором ЦСМ стала маловідома у мистецькому середовищі, молода художниця Ірина Клицюк, яку вибрали недотичні до мистецтва члени комісії. Оскільки, погляди дівчини на розвиток ЦСМ, збігаються з прагненням міської ради, то як сказав на засіданні голова комісії Олександр Левицький: «Все буде нормально!».  Звісно, що така зухвалість влади не залишила байдужими  митців, журналістів і громадськість, які сьогодні зібрались, щоб пом`янути покійного.

За словами «батька загиблого», колишнього директора ЦСМ Анатолія Звіжинського, все що робиться, то на краще і сучасне мистецтво воскресне, але тепер вже в іншій формі.

«В нашій країні сучасне мистецтво взагалі не є легалізованим. В нас немає державних музеїв сучасного мистецтва. Влада хоче, щоб мистецтво було простим і зрозумілим, щоб було доступне широким масам», - додає Звіжинський.

Під час «похорону» солістка гурту «Орбахоса» Іванна Погребенник підпалила труну недопалком і так згоріло усе масове мистецтво – квіточки, бісер, іграшки, сувенірна продукція, якими гріб був наповнений. Це була імпровізація, яка вдало доповнила дійство. Похорони супроводжував голос мера Руслана Марцінківа, який «обіцяє» створити добрі умови для розвитку сучасного мистецтва в Івано-Франківську.

До події долучились музиканти з гурту «Familia Perkalaba», які заспівали «Вічная пам`ять» підвладному Центру сучасного мистецтва та «Многая літа» незалежному сучасному мистецтву.

Ще 3 роки тому для Івано-Франківська було великим проривом - створення муніципального Центру сучасного мистецтва, але, на жаль, сучасна влада у своїх рішенням схильна до деградації, за що і поплатить повагою та довірою іванофранківців.

Богдана Комарніцька для БРІЗ8 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/