Рятувальники вчили людей правил безпеки життєдіяльності на Івано-Франківському міському озері


Літо у розпалі. І, хоча температура цьогоріч коливається дуже часто, все ж спекотних днів вистачає. Саме тоді й тягнуться до берегів водойм юрби відпочивальників. На жаль, на Івано-Франківщині пляжів, обладнаних згідно «Правил охорони життя людей на водних об’єктах України”, дуже мало. Саме тому й доводиться купаютись людям у необлаштованих для цього місцях. Платити ж за таку легковажність доводиться різноманітними травмами, а інколи й власним життям. З початку купального сезону на Прикарпатті уже зареєстровано 23 потопельники, з-поміж яких – двоє дітей. А щоб кількість таких випадків звести до мінімуму, працівники Управління ДСНС в області здійснюють спеціальні профілактичні рейди водоймами.
8 серпня рятувальники побували на Івано-Франківському міському озері. Його можна назвати найбезпечнішим місцем масового відпочинку людей у літній період в області. Єдиною ложкою дьогтю у добре продуманій системі захисту людей від нещастя на воді є безвідповідальність самих відпочивальників. Громадяни не прислухаються до застережень, купаються у невідведених для цього місцях, наприклад там, де є шлюзи. 
Працівники пожежно-рятувальної служби поспілкувалися із відпочивальниками, нагадали їм найважливіші правила поводження поблизу водойм та вручили спеціальні застережливі листівки.
Дехто із відпочиваючих стверджує, що вони знають як потрібно безпечно поводитись під час відпочинку на водоймах і відповідних правил обов’язково дотримуються. 
Звичайно, одноразово така акція мало що дасть, однак, проводячи їх регулярно, надіємося на позитивний результат наших заходів та привернення ще більшої уваги населення до проблем безпеки, усвідомлення людьми необхідності дотримання правил життєдіяльності у побуті, на роботі та під час відпочинку. 
Управління ДСНС в Івано-Франківській області вкотре звертається до мешканців краю з проханням запам’ятати, що основними умовами безпеки на воді є: правильний вибір і обладнання місць купання; суворе дотримання правил поведінки під час купання та катання на плавзасобах. Суворо забороняється стрибати у воду з човнів, катерів, пірнати з містків, дамб чи високих берегів. Не слід влаштовувати у воді ігри. Не рекомендується відпочивати поблизу крутих, стрімких і зарослих густою рослинністю берегів. Особливого нагляду під час відпочинку поблизу річок, озер чи водойм потребують діти. Як свідчить статистика дитячих трагедій, у воді тонуть саме ті, хто ще не вміє добре плавати, і при цьому заходить у велику воду.



8 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/