Всеукраїнська Патріарша проща УГКЦ до Крилоса


Традиційно Всеукраїнську патріаршу прощу до Галицької чудотворної ікони Матері Божої очолить 6-7 серпня 2016 року Глава УГКЦ Блаженіший Святослав.
Цьогоріч Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони матері Божої припадає на ювілейний Рік Божого милосердя, тож паломники отримали унікальну нагоду пройти через Двері милосердя.
Піша хода паломників до Крилоса розпочнеться благословенням та Божественною Літургією 6 серпня, у суботу, о 8 год. у храмах УГКЦ міст Калуша, Бурштина та Івано-Франківська.
Після запланованої на 16 годину зустрічі прочан у Крилосі буде представлено програму “Сім діл Милосердя”, підготовану благодійним фондом “Карітас”.
Під час Вечірні чудотворна ікона Матері Божої буде урочисто виноситись для пошанування та прикладання на оздоровлення паломників.
В програмі відбудуться нічні чування та євангелізаційно-мистецька програма для молоді.
У неділю, 7 серпня, о 9 год. правитиметься Архієрейську Божественна Літургія, що завершиться Благословенням Патріарха та уділенням повного відпусту прочанам.
Довідково:
Галицька Чудотворна Ікона Матері Божої, виставлена у церкві Успіння Пресвятої Богородиці с. Крилос Галицького району, має непросту, сповнену таємниць історію. Приблизно у ХІІ ст. галицький князь Ярослав Осьмомисл подарував привезену з Константинополя ікону Пресвятої Богородиці Успенському собору. Коли собор повністю зруйнували під час турецько-татарського нашестя 1676 р., неушкоджену ікону було знайдено в лісі поблизу села Крилос.
До відбудови церкви Успіння ікона перебувала у Воздвиженському Василіанському монастирі села Сокіл. У 1707 році єпископ Йосиф Шумлянський за поданням спеціальної Духовної комісії, що опитала очевидців, своєю Грамотою оголосив ікону чудотворною. Надалі чудотворну ікону переносять до відбудованої Крилоської церкви Успіння Пресвятої Богородиці.
Храм Успіння зазнав великих руйнувань під час першої світової війни, але чудотворна ікона знову залишилась неушкодженою.
В післявоєнний період церковну споруду відремонтували, реставрували іконостас, а чудотворну ікону Матері Божої помістили у вівтарі.
Прочани збиралися до Успенської церкви аж до її закриття у 1960 р. Чудотворний образ та інші церковні речі зберігалися на хорах у церкві, котра отримала статус експозиційної частини Музею історії княжого Галича.
З відродженням незалежності України у 1990 році Успенський храм в Крилосі повернули греко-католикам, а Галицька святиня зайняла належне їй місце у храмі.
На свято Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня 2006 року главою УГКЦ Блаженнішим Любомиром (Гузаром) Галицька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці була коронована.
 



3 Серпня 2016 p.
©http://briz.if.ua/