В Івано-Франківську презентували книжки для дітей з особливими потребами


28 липня в книгарні «Є» (м. Івано-Франківськ) відбулася зустріч з авторкою і директором Видавничого центру «12» (м. Київ) Оленою Осмоловською, під час якої вона презентувала інклюзивні книжки та розповіла про літературу про дітей з особливостями розвитку.

Як повідомляє кореспондент Інтернет-видання БРІЗ, Олена Осмоловька представила на розгляд присутніх дві свої книжки: книжку-гру «Квітті»та казку «Сонце в озері твоєму». За словами автора, ці книжки вона об’єднала одним терміном – інклюзивна література.

Вона підкреслила, що література – це найліпший та найпростіший шлях до дитини, щоб їй пояснити усі спритні моменти інклюзивної освіти, а також належним чином адаптувати її в нормальному суспільстві. Для цього, на думку Осмоловської, як раз і потрібне таке літературне підгрунтя. Після цього вона безпосередньо розповіла про свої книжки.

«”Квитті” – це сімейна книжка-гра і частина філософії сімейних розваг, яка передбачає залучення до читання та гри усіх членів родини. В цій книжці майже немає тексту, але є багато малюнків. На сторінках цієї книжки серед головних героїв Квитті – це такі маленькі чарівні істоти, котрі живуть в квітах – ми намалювали багато різних зайвих предметів, які ми пропонуємо дітям знайти або замалювати. Наприкінці книжечки ми включили авторські розмальовки, де можна відчути себе справжнім художником.

Друга книжка під назвою “Сонце в озері твоєму” розповідає про хлопчика-аутиста і дівчинку з сіндромом Дауна – “дитина дощу” і “дитина сонця”. Сама назва цієї книжки говорить про те, що вона непроста, в самій назві вже налаштовані якийсь міркування, думки тощо. В цій казці ми постаралися уникнути якихось медичних термінів і намагалися налаштувати дітей, що ця книжка не сумна, вона не про страждання. Це книжка не про захворювання, а про людей, які такі ж самі як ми, але трохи інші, і ми усі теж особливі. Це головна ідея, яка повинна залишитись у дитини після прочитання цієї казки», – розповіла авторка.

На завершення зустрічі Олена Осмоловська додала, що, крім видавничої і письменницької діяльності, вона активно спілкується з органами влади.

«Іноді я думаю, треба буде видати листування з органами влади окремим виданням – це теж буде цікаво почитати. Тому що те, що вони час від часу відписують – це дуже “цікаво”. А я прошу звернути увагу на розвиток нашої інклюзивної літератури, на те, щоб все ж таки держава приділяла увагу, щоб держава допомагала розвивати цю тему, тому що у всьому світи така література розвивається за допомогою держави, а у нас чомусь на це не вистачає грошей, часу і бажання цим займатися», – зазначила Осмоловська.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                     29 Липня 2016 p.
©http://briz.if.ua/