Гриб Клатрус Арчера поширюється на Прикарпатті


Наша читачка Наталя розповідає, що цими вихідними зустріла незвичайну рослину в лісі села Креховичі Рожнятівського району Івано-Франківської області: "На жаль, фото на телефоні вийшли не дуже вдалі, але вже вдома погуглила і виявила, що це не просто рослина, а гриб.... заокеанський".

Своєрідного заокеанського гостя любителі тихого полювання вперше виявили у 2010 році на Закарпатті.

Цьогоріч про гриб-каракатицю повідомляють не тільки закарпатські грибники, а й прикарпатці.

Зокрема минулих липневих вихідних значні розповсюдження Клатрус Арчера виявлено у лісах села Креховичі Рожнятівського району Івано-Франківської області.

Батьківщиною гриба є заокеанська Австралія, Нова Зеландія, Африка. Як же попала дивовижа в Україну? Дослідники передбачають, що в Європу він поширився через Францію, де був вперше виявлений у 1914 році. Його спори могли бути завезені в імпортованій з Австралії вовні. Згодом гриб почали виявляти в інших країнах Європи: в 1937 році - Німеччина, 1942 рік – Швейцарія, 1948 рік - Австрія, 1963 - Чехія, 1973 – Іспанія.

Сьогодні Клатрус Арчера все частіше зустрічають в лісах східної Європи.

Гриб немає жодного харчового значення.

На стадії дозрівання спор його характерною особливістю є жахливо неприємний запах дохлятини, який приваблює комашню. Тому серед місцевого населення його називають “смердюком”. Молоде плодове тіло яйцеподібної форми можна сплутати з Веселкою звичайною, яка популярна в народній медицині.

За неповторно страхітливий вигляд Клатрус Арчера називають ще пальцями диявола. Хоч він неїстівний, але занесений до Червоної книги.



27 Липня 2016 p.
©http://briz.if.ua/