У ФРАНКІВСЬКУ ВІЙСЬКОВИЙ ЛІКАР-ТРАВМАТОЛОГ НАВЧАВ МОЛОДЬ, ЯК НАДАВАТИ ПЕРШУ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ


В Івано-Франківську вже два роки працює Центр військової підготовки та інформації Олександра Шевченка. Центр спрямований на допомогу учасникам АТО та тим, хто безпосередньо захищає державу.

За два роки його роботи, надійшло близько 200 звернень від військових, було передано необхідну допомогу на фронт - тактичні окуляри, налокітники, рукавиці , кевларові каски, бронежилети. Крім того, при Центрі військової підготовки та інформації Олександра Шевченка, щорічно проводять навчання з надання першої медичної допомоги в екстремальних ситуаціях та цивільному житті, пише Фіртка.

Сьогодні, 25 липня, близько два десятки активних молодих людей змогли відвідати подібні навчання. Як розповів помічник керівника центру Олександр Федорак, сьогодні у ролі лектора для навчання запросили франківського лікаря-травматолога Ігоря Голубчака, який 15 місяців на Сході рятував життя військових. "Аби досвідчений лікар міг передати основні ази молоді, як надавати першу медичну допомогу в екстремальних ситуаціях".

«З таких людей треба брати приклад. Вони це все бачили і можуть більше знань передати нам, ніж люди, які є на місцях. Проводимо такі навчання, щоб молоді люди могли захистити себе, рідних та вітчизну у будь-яких ситуаціях», - зауважив О. Федорак.

 

За словами лікаря-травматолога, який працював у Луганському 59 медичному госпіталі, вміти надавати першу допомогу потрібно не тільки під час військових дій, ці знання пригодяться й в повсякденному житті. За його словами, в зоні проведення антитерористичної операції бойові травми складають лише 30%, решти 70-% - мають побутовий характер.

 

«Зараз не хочу розповідати лекції – вони є в Інтернеті, різні відео, як робити масаж серця закритий і відкритий. Найперше хочеться почути, як ви собі уявляєте самі надання першої медичної допомоги. Я розповім вам про перший огляд потерпілого, наскільки він є важливий, щоб вміти правильно оцінити ситуацію. Що виносити на перший план, що на другий. Основне – це бути цілеспрямованим та уважним, коли ти надаєш допомогу. Якщо людина хоче спасти життя, вона відкине всі страхи та зробить все можливе», - наголосив Ігор Голубчак.

Під час навчання лікар-травматолог розповів, як поводитись коли людина в притомному, або непритомному стані. Коли в людини клінічна смерть та, що робити при кровотечах.

Молоді люди, які прийшли на навчання мали змогу спробувати, як правильно робити штучне дихання шляхом рот до носа, рот до рота, яка робити перев’язки, накладати шину.



26 Липня 2016 p.
©http://briz.if.ua/