Підприємствам Прикарпаття розстрочено майже 200 мільйонів гривень податкових зобов’язань


Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, станом на 01.07.2016 року податковими органами області із платниками податків укладено договорів про розстрочення грошових зобов’язань та податкового боргу на загальну суму 194,1 млн.грн. Зокрема, згідно рішень ДФС України розстрочено 190,0 млн. грн. боргу, згідно рішень Головного управління ДФС в області - 1,8 млн.грн, згідно рішень ДПІ - 2,3 млн.грн. Також, за користуванням податковим кредитом платникам податків нараховано 7,2 млн.грн. відсотків. 

Нагадаємо, відповідно до статті 100 Податкового кодексу України платники податків мають право при встановленні загрози виникнення, накопичення або непогашення податкового боргу звертатись до податкових інспекцій за місцем свого обліку (або місцем обліку грошового зобов’язання) із заявою про розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань чи податкового боргу.
Підставою для розстрочення (відстрочення) податкових зобов’язань чи податкового боргу є надання платником достатніх доказів існування обставин, перелік яких визначено постановою КМУ від 27.12.2015 №1235 «Про затвердження переліку обставин, що свідчать про наявність загрози виникнення, накопичення або непогашення податкового боргу», а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення грошових зобов’язань та податкового боргу внаслідок режиму розстрочення.
За результатами розгляду наданих документів та аналізу фінансового стану платника-заявника протягом 30 календарних днів з дати подання заяви керівник органу фіскальної служби, в межах наданих повноважень, приймає рішення щодо розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань чи податкового боргу або відмовляє платнику у розстроченні (відстроченні) письмово з викладенням причин відмови.
Слід зазначити, що розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань чи податкового боргу на суму понад 3 млн.грн. надає Державна фіскальна служба України, до 3 млн. грн. – Головні управління ДФС в областях, до 300 тис. грн. – державні податкові інспекції.
На суму розстроченого (відстроченого) грошового зобов'язання (податкового боргу) нараховуються проценти за кожний календарний день користування платником розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу). Розмір процентів дорівнює розміру пені, визначеному пунктом 129.4 статті 129 Кодексу.
У період дії розстрочення (відстрочення) платник має право порушувати питання про перенесення строків сплати частки розстроченої суми в межах строку дії договору у разі виникнення тимчасових фінансових труднощів, а також перенесення строків сплати розстрочених (відстрочених ) сум за межі граничних строків дії розстрочення, визначених у рішенні та договорі.
 



12 Липня 2016 p.
©http://briz.if.ua/