Як правильно заварити чай?


Коли я вперше їхала у Вишків, то подружки казали: «Дивись, аби ти привезла нам трав’яний чай». Для мене, відвертої кавоманки, такі прохання виглядали як дивні забаганки, але зрештою я попросила адміністрацію бази відпочинку «Високий перевал», щоб допомогли мені знайти «когось, хто робить трав’яні чаї».

Так я познайомилась з Анною Шулик, справжньою чайною феєю.

Анна Михайлівна, медик за освітою, дуже ретельно підходить до виготовлення цих божественних напоїв, яких в її арсеналі є шістнадцять видів: «Ароматний», «Карпатський», «Здоров’я», «Вітамінний», «Заспокійливий», «Для схуднення», «Очищення крові», «Гіпертонічний», «Грудний», «Здоров’я простати», «Серцево-заспокійливий», «Жовчогінний», «Печінковий», «Нирковий», «Проти діабету». «Підшлункова залоза». І якщо обрати чай за смаком чи лікарськими властивостями, то може кожен покупець, але чи всі ми вміємо їх правильно заварювати?

«Особливість трав’яного чаю в тому, що не існує вимог до рецептури, - розповідає Анна Шулик, - заварений навіть в «неправильних» пропорціях чай все одно буде смачним і корисним».

Пані Аня поділяє процес приготування на два види – запарювання в чайничку і на водяній бані.

Традиційний спосіб: збір засипати в чайник, залити окропом і настояти пару хвилин (зазвичай, до 8 хвилин): «Я б радила користуватися такими пропорціями: 500 мл окропу на три столові ложки чаю, - говорить А.Шулик, - інший вид – запарювання чаю на водяній бані – більш трудоємкий, але чай від того не менш ароматний, а сам процес перетворюється на справжній ритуал.»

За порадою цієї милої чайної феї, щоб запарити чай на водяній бані, треба в склянку з водою кімнатної температури засипати трави, накрити кришкою, поставити в каструлю з водою, довести до кипіння і кип’ятити до 15 хвилин. Після цього чай ще хвилин 40 повинен настоятись. Рекомендовані пропорції для цього способу «1:10». 

Оксана Говера, Вишків



11 Липня 2016 p.
©http://briz.if.ua/