Малювання знижує стрес


Відчуваєте стрес? Почніть малювати. Нове дослідження припускає, що мистецька діяльність зменшує рівень стресу, незалежно від вмінь людини.

Дослідження, що було опубліковане у виданні Art Therapy, виявило, що всього 45 хвилин творчої діяльності, таких як формування моделей з глини чи малювання – зменшувало рівні стресового гормону кортизолу.

Кортизол відомий як гормон стресу. Він виробляється наднирковими залозами. Дослідження 2010 року, для прикладу, виявило що креативна діяльність – у формі малювання, написання творів чи музики – може зменшити рівень стресу та хвилювання і покращити настрій.

Мистецька діяльність зменшила рівень кортизолу на 75%

Для свого дослідження вчені залучили 39 дорослих віком від 18 до 59 років до занять мистецтвом протягом 45 хвилин.

Учасникам надали на вибір матеріали для заняття мистецтвом, такі як глина для моделювання, кольорові олівці та папір, та дозволили їм використовувати для створення чого вони забажають.

Команда дослідників відзначає, що приблизно половина учасників повідомила про певний досвід у мистецькій діяльності.

Перед та після занять мистецтвом в учасників брали зразки слини для вимірювання рівня кортизолу.

Дослідники виявили зменшення рівня кортизолу в 75% учасників експерименту, що означало і зменшення стресу. Ця залежність залишилась навіть після врахування досвіду учасників у мистецькій діяльності.

Науковці сказали, що вони були частково задоволенні такими результатами. «Це і не було дивно, адже це і є головною ідеєю мистецької терапії: кожен є креативним і може виражатись у візуальному мистецтві за певної підтримки.»

Зменшення стресу сильніше у молодих дорослих

Решта 25%, на противагу, виявили збільшення рівня кортизолу після мистецької сесії, проте науковці вважають, що це цілком нормально, адже кортизол необхідний для нормальної роботи органзіму.

«Для прикладу, рівень кортизолу змінюється протягом дня – його концентрації найвищі вранці, що надає нам сили рухатись та діяти на початку дня». Дослідники кажуть, що цілком ймовірно, що заняття мистецтвом сприяло переходженню учасників у стан пробудження та активності.

Факти про стрес

 

Крім цього, команда виявила, що молодші учасники були більш схильні до зниження рівня кортизолу під час проведення творчих занять.

Науковці кажуть, що можливим поясненням цього факту, може бути те, що молодші особи все ще шукають способи для подолання стресу та щоденних труднощів, у той час як старші люди – мають більше досвіду та вже знайшли кращі шляхи для подолання стресу.

Загалом дослідники кажуть, що мистецтво є ефективним способом для зменшення стресу, тому вони планують і надалі досліджувати цей зв'язок.

Більше цікавих статей про Ваше здоров'я читайте на сайті медичного центру "Пріма МЕД"



30 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/