Студенти університету проходять літню виробничу педагогічну практику в УДЦ «Молода гвардія»


Питання оздоровлення та відпочинку дітей в Україні посідає важливе місце. Прикарпатський національний університет виступає в цьому контексті важливим стратегічним партнером, адже наші студенти традиційно забезпечують своєчасний добір педагогічних кадрів з належним рівнем підготовки для дитячих закладів оздоровлення та відпочинку держави під час проходження літньої виробничої педагогічної практики. Український дитячий центр «Молода гвардія» для нашого університету – це не лише база проходження літньої виробничої педагогічної практики студентів, а й «кузня», де гартувалося не одне покоління викладачів університету.

Цьогорічне співробітництво розпочалося 30-31 березня 2016 року науково-практичним семінаром «Професійна підготовка студентської молоді в ДП УДЦ «Молода гвардія» під час літньої виробничої педагогічної практики». Окрім опрацювання теоретичних питань та ознайомлення з досвідом роботи СОК «Смерічка», він передбачав навчально-практичну гру «Один день із життя табору» для студентів університету та здійснення серед них відбору для роботи (проходження літньої виробничої педагогічної практики) в ДП УДЦ «Молода гвардія» на посадах педагогів-організаторів в літній оздоровчий сезон 2016 року. Як результат – 6 студентів Педагогічного інституту нашого університету (Т.Кіселик, А.Брик, А.Довгалюк, О.Кавака, К. Томін, Р.Червак) пройшли педагогічну практику достроково з 31 березня по 14 травня цього року.

 Ще 7 студентів, зокрема з Педагогічного інституту (Є.Волосянко, С.Головчак, Г.Любінець, Л.Понеполяк, І.Поташник), Інституту природничих наук (В.Богачов) та факультету фізичного виховання і спорту (Д.Ящук), успішно склавши іспити після навчання у «Школі педагога-організатора», розпочали свій перший практичний педагогічний гарт в УДЦ «Молода гвардія». Двотижневий вишкіл у всеукраїнській школі вожатих на базі центру як і напружена підготовка педагогічних кадрів до роботи з дітьми упродовж усього літа є абсолютно виправданими, оскільки педагог-організатор в УДЦ «Молода гвардія» є головним фігурантом у здійсненні педагогічного супроводу дітей-рекреантів.

Варто зазначити, що співпраця Прикарпатського національного університету з УДЦ «Молода гвардія» втілюється не тільки в навчально-організаційному напрямі (база практики університету), а й у науково-методичному: керівник літньої виробничої практики Оксана Джус виступила рецензентом навчально-методичного посібника для слухачів «Школи педагога-організатора» «Практичний інструментарій професійної діяльності педагогічних кадрів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку (з досвіду роботи ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія»).

Школа вожатих є справжньою майстернею для майбутніх педагогів. У рамках програми школи її слухачі ознайомлюються нормативно-правовою документацією літніх закладів оздоровлення та відпочинку, вивчають питання педагогіки дозвілля дітей, набувають практичних навичок щодо організації та проведення колективних творчих справ з дітьми. Завершальним етапом навчання стає іспит-огляд готовності студентів до літньої педагогічної практики. Майбутні вожаті демонструють знання атрибутів життя дитячого загону, вміння співати, танцювати, тощо. Лише після напруженої праці студентам урочисто присвоюють почесне звання – «Вожатий».

Перша зміна в УДЦ «Молода гвардія» пройшла для студентів нашого університету продуктивно. Зокрема, Софія Головчак створювала сценарій казки «Червоний кепчик», виготовляла маршрутні листи для піратського квесту, робила монтаж відео для виступу на іспиті у «Школі педагога-організатора», відповідала за музичне оформлення на урочистій лінійці відкриття п’ятої тематичної зміни «Повір у себе». Понеполяк Людмила проводила конкурс «Зоряний мегаполіс має таланти». А Ірина Поташник була керівником dj-club, ведучою конкурсу "На морському дні" та відповідала за написання сценарію до казки на новий лад. Євгенія Волосянко брала участь у всіх хореографічних постановках, вокальних номерах, була головою ради справи "Відкриття фінальних змагань: повір у себе". Також активно працював зі своїми підопічними Володимир Богачов: був головою ради справи, робив з дітьми загоновий куток, вчив їх співати пісні, відповідав за постановку танців, брав участь в організації танцювально-розважальної програми «Спорт це життя» тощо. До аналогічних заходів долучалася і Любінець Галина. Дмитро Ящук, який працює на посаді інструктора з плавання та організовував різноманітні спортивні заходи в УДЦ «Молода гвардія».

Варто зазначити про позитивні відгуки дирекції УДЦ "Молода гвардія" щодо якості підготовки студентів нашого університету, їх наполегливості, бажанню вчитися і працювати.

Студенти університету, які достроково пройшли літню виробничу педагогічну практику в Українському дитячому центрі «Молода гвардія», з 18-го червня поточного року долучилися до організації літнього оздоровлення та відпочинку в новому дитячому англомовного таборі «KEY CLUB» (с.Гута Богородчанського району Івано-Франківщини). Вони активно беруть участь в організації життя закладу: підготовці майстер-класів з самооборони, виготовлення листівок, резинкоплетіння, розпису на камінцях, фейс-арту; проведенні тематичних концертів, спортивних змагань, квестів, конкурсів та вікторин.



28 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/