Чому іноземну мову найкраще вивчати із її носієм


Загальновідомим є те, що вивчати іноземну мову найкраще із безпосередніми її носіями. Це підтверджено практикою – запрошення кожного семестру викладачів-іноземців, − яку започаткували викладачі Університету права імені Короля Данила Галицького.

«Цього року, вже вдруге, в Університет приїжджав Джон Дюргем – досвідчений і кваліфікований викладач англійської мови зі штату Теннессі (Сполучені Штати Америки). Більше місяця він викладав курс англійської мови. Особливо успішні результати під час роботи з носієм мови продемонстрували студенти нової спеціальності «Філологія (Переклад)», що доволі важливо в їх майбутній професійній кар’єрі. Крім того, Джон Дюргем працював зі студентами інших спеціальностей. Це дасть змогу їм бути конкурентоспроможними, кваліфікованими і затребуваними працівниками на міжнародному ринку праці», − розповідає завідувач кафедри філології та перекладу Університету права імені Короля Данила Галицького Ірина Місягіна.
Студенти задоволені запровадженою в Університеті практикою, оскільки на заняттях іноземні викладачі використовують цікаву методику вивчення мови, різноманітні мультимедійні матеріали. Свідченням цього є велика успішність відвідування студентами занять, на яких атмосфера є менш формальною, обговорюються загальносуспільні, актуальні для кожного, теми, а основна увага викладача зосереджена, насамперед, на розмовній англійській для вільного спілкування студентів за кордоном.
«Є доволі багато позитивних моментів у вивченні іноземної мови з її носієм. Одномовний режим ведення комунікації сприяє розвитку мовлення студентів, забезпечує їх знаннями про культуру та традиції інших країн, а найголовніше – додає впевненості (навіть студентам з мінімальним рівнем володіння мовою) у подоланні мовного бар’єру та внутрішнього страху у розмові з іноземцем», – наголошує Ірина Місягіна.
На її думку, окрім вказаних переваг, вивчення мови з її носієм забезпечує оволодіння відповідним акцентом, лексикою (сленгом), побудовою мовних конструкцій. Звісно, україномовні викладачі англійської мови Університету забезпечують вивчення студентами граматики та практичного матеріалу. Завдяки такому комбінованому навчанню студенти швидше адаптуються до іншомовного середовища.
Студенти вузу надзвичайно задоволені такою практикою. Вони не обмежуються спілкуванням англійською з викладачем-іноземцем на заняттях, а продовжують таку комунікацію завдяки електронній пошті та соціальним мережам.
Наступного року в Університеті буде продовжено викладання іноземної із двома викладачами – носіями мови. Крім того, заплановано співпрацю з американськими університетами для того, щоб здійснювати обмін студентами, аспірантами, викладачами і вдосконалювати таким чином мовні навики спілкування.
У зв’язку з тим, що 2016 оголошено Роком англійської мови в Україні, в Університеті проводяться круглі столи, присвячені цій темі, відкриті заняття, розважальні заходи. І з кожним днем все більше студентів усвідомлюють, що знання іноземної мови є необхідним для досягнення успіху в майбутній кар’єрі.
 



23 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/