Любомир Слободян на ТРК «Вежа» розповів про основні напрямки роботи Івано-Франківської ДПІ у 2016 році


В рамках реформи на сьогодні для органів фіскальної служби визначено низку основних блоків завдань за основними функціональними напрямами ДФС. У рамках першого блоку пріоритетом визначено адміністрування податків та зборів. Другий блок завдань, присвячений розбудові сервісів для платників податків. Третій блок орієнтований на створення Офісів великих платників, в яких передбачається спрощення бюрократичних процедур за рахунок запровадження електронних сервісів, впровадження аудиту в режимі реального часу, запровадження оновленої ризико-орієнтованої системи та відмова від перевірок. Про повідомив начальник Івано-Франківської ДПІ Любомир Слободян.

Аналізуючи підсумки діяльності податкової інспекції щодо мобілізації коштів до бюджетів усіх рівнів за 5 місяців 2016 року Любомир Слободян зазначив, що міським податківцям вдалося наростити обсяги податкових платежів до бюджетів усіх рівнів. Відтак, до зведеного бюджету в цьому році платниками міста сплачено 731 млн.грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вони зросли на 26,5%. В той же час, до державного бюджету надійшло 354,7 млн.грн. Міська казна поповнилася на суму 302,9 млн.грн.
Суттєвим резервом для наповнення бюджету, за словами начальника інспекції, є скорочення податкового боргу. Його сума наразі становить 382 млн.грн. З початку року заходами стягнення забезпечено надходження до зведеного бюджету на загальну суму 20,4 млн.грн.
Під час телепрограми Любомир Слободян розповів про заходи, які вживаються податківцями стосовно легалізації заробітної плати, та висвітлив інформацію про підсумки кампанії декларування доходів громадян за 2015 рік.
Чималу увагу під час інтерв’ю очільник міської ДПІ приділив електронізації податкових сервісів. Зокрема, він зазначив, що загальною тенденцією у нашій державі є скорочення видатків на функціонування державних органів, оптимізація їх чисельності та, відповідно, зменшення ціни, яку сплачує платник податків за послуги держави. Тому, єдиним шляхом, за допомогою якого можна досягнути цього, не втративши якості таких послуг, є впровадження електронних сервісів, об’єднання інформаційних ресурсів держави в один, оптимізація інформаційних потоків.
Любомир Слободян зазначив, що розширення використання платниками податків нових електронних сервісів в Івано-Франківській ДПІ стало можливим завдяки прийняттю спільно з міською владою «Програми щодо поліпшення сервісу платників податків» на 2015 – 2018 рр. «За допомогою програмного продукту «Автоматичний дозвін» на стаціонарні телефони суб’єктів господарювання надходять дзвінки від ДПІ з інформацією про наявність боргу, нагадування про необхідність вчасно подати звітність, про необхідність реєстрації РРО при перевищенні певного обсягу, тощо. На сьогодні також вирішується питання можливості такого дозвону і на мобільні телефони платників. Наступним в черзі буде впровадення сервісу «Електронний секретар», за допомогою якого вхідні дзвінки від абонентів спрямовуватимуться у відповідні структурні підрозділи інспекції в залежності від тематики звернення. Завдяки таким технічним новинкам платники податків зможуть самостійно проводити низку операцій не виходячи з офісу», - повідомив начальник інспекції.
На завершення телепрограми керівник ДПІ зазначив, що однією з найбільш позитивних ініціатив ДФС є створення мережі сервісних центрів. Особливо ефективно ЦОПи спрацьовують під час складання податкової звітності. З початку 2016 року в Центрі обслуговування платників Івано-Франківська надано майже 10 тисяч адміністративних послуг та прийнято понад 39 тисяч документів податкової та іншої звітності.
 



20 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/