Рятувальники застерігають мешканців Прикарпаття – під час відпочинку дотримуватися правил безпечної поведінки


 

Наближаються вихідні, а це означає, що сотні мешканців Прикарпаття у сонячну погоду вирушать до водойм та лісових масивів на відпочинок, щоб набратися сил на лоні природи, забути про повсякденну суєту та клопоти.
І це чудово, якби не один аспект – рятувальники можуть навести десятки прикладів, коли за одну мить безтурботний відпочинок перетворювався на трагедію, коли елементарне нехтування найпростішими правилами безпечної поведінки призводило до непоправних наслідків.
 Щоб цього не трапилося, Управління ДСНС в області наголошує мешканцям Прикарпаття під час відпочинку не забувати про власну безпеку. Зокрема під час відпочинку біля водойм, пам’ятати, що вода – не тільки освіжає у спеку і приносить позитивні відчуття, а й є небезпечною стихією.
Тож дотримуйтесь правил поведінки – не купайтеся в неперевірених, не обладнаних для цього місцях; ніколи не пірнайте в незнайомих місцях; не плавайте наодинці, особливо, якщо не впевнені у своїх силах; уникайте води зі швидкою течією; не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці; не заходьте у воду у нетверезому стані. Особливо стежте за дітьми, тримайте їх постійно у полі зору, не дозволяйте їм самим наближатися до води.
Також варто пам’ятати про безпеку і під час відпочинку в лісі, особливо, коли ви розпалюєте вогнище, адже найменша іскра може стати причиною масштабної пожежі. Тож, щоб не трапилося біди, відпочивайте на природі тільки в спеціально облаштованих місцях, стежте за вогнем, не викидайте недопалки на траву і, звичайно, не залишайте після себе сміття.
Особливої обережності вимагають і прогулянки лісом, в густій траві чи навіть на лісовій стежині можуть перебувати змії, які першими ніколи не нападають, але у випадку, коли ви порушите їх спокій, можуть стати агресивними і вкусити вас. Тому під час прогулянки лісом необхідно мати відповідний одяг – закритий і з довгими рукавами, штани мають бути заправлені у високе взуття, також слід користуватися палицею відповідної довжини, щоб перевіряти зарості. А у випадку укусу забезпечте постраждалому повний спокій і давайте йому якомога більше пити, щоб якнайшвидше вивести отруту з організму і, найважливіше – негайно доправте потерпілого до лікувального закладу.
Потрібно проявити максимум уважності та обережності, якщо під час прогулянки чи відпочинку на природі, ви випадково натрапите на будь-який предмет, що зовні нагадує вибухівку. У такому випадку слід терміново повідомити пожежно-рятувальну службу, місцеві органи державної влади та поліцію. Необхідно зупинити будь-які роботи в районі небезпечного місця, якщо такі проводяться, та організувати його охорону, доки не приїдуть фахівці. При виявленні вибухонебезпечного предмету категорично забороняються будь-які спроби розбирати його, кидати в багаття чи розводити відкритий вогонь ближче 100 м від місця знахідки.
Пам’ятайте: саме дотримання правил безпеки допоможе вам уникнути біди. Будьте обережними і бережіть власне життя.
 



17 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/