У Івано-Франківську радилися, як зменшити смертність від інфаркту міокарда


У Івано-Франківську відбулося виїзне засідання учасників ініціативи „Stent for Life” („Стент для життя”). З такими заходами учасники проекту відвідують різні регіони України. Мета поїздок – широке запровадження принципів міжнародної ініціативи „Stent for Life” по лікуванню пацієнтів з гострим інфарктом міокарду, що майже вдвічі може знизити летальність пацієнтів у стаціонарах.

„Гострий інфаркт міокарду – це закриття артерії серця, тому важливо її відкрити. Чим швидше це відбудеться, тим кращим буде результат. Фармацевтичні способи відкриття не можуть бути найбільш ефективними, адже не кожен тромб розчиняється. Тому на сьогоднішній день основний світовий стандарт лікування – механічне відкриття, тобто катетеризація артерій серця і встановлення всередині коронарної артерії металевого каркасу, так званого стенту”, – розповідає провідний науковий працівник Інституту кардіології ім. Стражевського, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності „Кардіологія” Максим Соколов.
Лікарі кажуть, що апаратури для проведення таких операцій в країні є достатньо, за останні 10 років було підготовлено достатню кількість спеціалістів, проблема – з організацією системи доставки пацієнтів.
За словами завідуючої відділенням інвазивних методів діагностики та лікування Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська Лілії Сорохтей, проблемним залишається налагодження логістики – правильного шляху пацієнта від кожного села, від кожної поліклініки туди, де йому нададуть правильну допомогу:
„Інфаркт – не лише медична, але й соціальна проблема, це проблема інформування населення, проблема кожного з нас. У міській лікарні надають допомогу пацієнтам з цілої області. Тут проводять стентування пацієнтам з гострим інфарктом міокарда та елевацією сегмента СТ. Такими виїзними засіданнями ми хочемо показати, що впроваджуючи правильну терапію, впроваджуючи новітні технології, ми зможемо зменшити летальність від гострого інфаркту міокарда з 14%, як зараз є в Україні, до 5%, як в інших країнах Європи. В країні за минулий рік зареєстровано майже 41 000 випадків інфаркту міокарду, половина з них потребували застосування стентування”.
На сьогоднішній день принципи громадської ініціативи „Stent for Life” набувають державного значення, адже нещодавно Урядом затверджено план пріоритетних дій на 2016 рік, серед яких і створення в країні регіональних реперфузійних мереж.
Родзинкою засідання став симулятор, на якому кожен учасник заходу міг спробувати „провести операцію”, відкрити коронарну судину пацієнта і побачити, що це дієво, не надто складно і що цьому можна навчитися.
Любов Загоровська
 



14 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/