Активісти вимагають звіту по сміттєзвалищах Прикарпаття


Сміттєзвалища Івано-Франківщини потребують ретельного аналізу, аби не повторилось Грибовицької катастрофи, переконані активісти Української Галицької Партії. В Україні практично кожне сміттєзвалище має свою сумну історію. Івано-Франківщина - не виняток.
«Насправді, область отримує великі кошти до екологічного фонду через присутність тут великих підприємств, що сплачують чималий екологічний податок. То чому з цих коштів не можна впорядкувати сміттєзвалища? Але так повелось, що проблеми сміття влада завжди відсовує на кінець. А питання будівництва сміттєсортувальних та сміттєпереробних підприємств, наштовхуються на бюрократичні перешкоди», - переконана голова Івано-Франківського осередку УГП, громадська активістка Наталія Сербин.
І як приклад розповідає ситуацію у Надвірній. Тут міська рада ініціювала проведення тендеру щодо будівництва нового полігону ТПВ та сміттєсортувальної лінії в урочищі «Чобіток». Занонсувала виділення під це коштів у майже 73 млн. грн. Але уже двічі тендер «провалений» не зважаючи на те, що було з десяток бажаючих фірм взятись за цю роботу і декотрі з них вкладались у значно менші суми. Найдорожчий проект вартував 68 млн. грн., найдешевший - 28,5 млн. грн. Але тендерна комісія відхилила усі пропозиції, посилаючись на невідповідність документації, на зауваження збоку Торгово-промислової палати, які згідно закону взагалі не мають братись до уваги. В результаті тендер досі не проведено. Є підозри, що перемогу хочуть надати одній фірмі, яку лобіює сам мер Надвірної, але вона не надала найдешевшої ціни. Тому тендер під надуманими причинами знову перенесли, аби та конкретна фірма змогла відкоригувати свій проект.
«Сміттєзвалища Івано-Франківщини потребують ретельного аналізу. Зараз ми готуємо звернення до голови ОДА із вимогою надати звіт про роботу кожного полігону в області. Тоді разом з експертами будемо вивчати проблему і пропонувати рішення», - ділиться планами Наталя Сербин.
Активісти Української Галицької Партії запрошують громадськість до співпраці. Тож якщо вам близькі теми екології або ви маєте власні ідеї вирішення цих проблем, то звертайтесь у громадську приймальню УГП: пл. А. Міцкевича, 8, офіс 17.
 



10 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/