На Донеччині скоро зазвучать гуцульські трембіти


Жителі Донецької області поїдуть на Прикарпаття, щоб вчитися грати на трембітах. Про це розповів волонтер, керівник громадського об'єднання «Твоє нове місто» (місто Торецьк) Володимир Єлець.

За його словами, група активістів Донеччини планує після цього не тільки привезти додому ці гуцульські інструменти, але й направити їх в зону бойових дій.

«Для нас музика трембіт – це дух України. Тому ми і хочемо привести саме ці унікальні інструменти в наше місто, наш край. Ми поїдемо на Галичину (в Івано-Франківську область) і там будемо вчитися грати на трембітах. Там же плануємо придбати інструменти. По дорозі додому, роблячи зупинки в різних містах, будемо грати на трембітах. Таким чином, ми пронесемо цю музику через всю країну до фронту. 21 липня Торецьк святкуватиме другу річницю з дня визволення від орків, тому з цією датою пов'язуємо старт відповідної ініціативи. Наша команда планує також “перенести” музику трембіт через лінію фронту: гратимемо на нульових позиціях. Так як звук інструменту чути за 10-15 км, звучання трембіт з прифронтових міст почують українці за лінією фронту», – розповів Єлець.9 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/