У мене є проблема - в паспорті пише, що я Донецька


Анексія Криму та окупація Сходу вже 2 роки змушують громадян України мігрувати в межах держави. На даний момент в країні налічується понад 1,7 мільйонів переселенців. За цей час навколо ВПО створилось безліч хибних уявлень та стереотипів. «Переселенці скаржаться...» або «Місцеві жителі скаржаться на переселенців»  – це типові заголовки статей, що створили упереджене ставлення.

Ще в 2014 році ЗМІ опублікували кілька матеріалів, які погіршили репутацію ВПО у суспільстві.

 https://www.youtube.com/watch?v=t9fN2KSXV0Y

https://www.youtube.com/watch?v=d58Nck7Ty34

Через таку інформаційною агітацію переселенці зіткнулись ще з одною проблемою – сприйняття суспільством. Донецька прописка викликала недовіру у роботодавців та  орендаторів. Але помилкова, початкова думка про переселенців була зруйнована часом. Сьогодні люди, які приїхали зі Сходу чи Криму вже давно не вважають себе переселенцями, це звичайні українці, які шукають спокійного, вільного життя з рівними правами та обов`язками.

 «Зараз моє життя діаметрально протилежне тому, яке було протягом 15-ти останніх  років. Коли живеш у Львові - розумієш, що все класно, все є і ніхто тебе не обмежує, але  в Донецьку все було навпаки. Там, якщо ти говориш українською, то кожного дня маєш бути готовий битися і це не метафора», - говорить проукраїнський активіст, переселенець із Донецька Денис Ткаченко.

 Переїхавши до Львова, Денис відкрив центр йоги «Lovestore».  Він як і багато інших переселенців розпочав нове життя і не збирається повертатись на Схід.

Тому основною метою суспільства перестати сприймати переселенців як щось інше чи окреме, а відкинути усі кліше й зрозуміти, що з окупованих територій приїхали патріоти і громадяни України.

Богдана Комарніцька для БРІЗ



8 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/