Який порядок заповнення граф Звіту про контрольовані операції у випадку надання (отримання) кредиту?


Відповідно до п.п. 39.2.1.4 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) господарською операцією для цілей трансфертного ціноутворення є всі види операцій, договорів або домовленостей, документально підтверджених або непідтверджених, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств платника податків, зокрема, фінансові операції, включаючи лізинг, участь в інвестиціях, кредитах, комісії за гарантію тощо.

Підпунктом 39.2.1.7 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ визначено, що господарські операції, передбачені підпунктами 39.2.1.1 – 39.2.1.3 і 39.2.1.5 п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ, визнаються контрольованими, якщо одночасно виконуються такі умови:
річний дохід платника податків від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 50 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік;
обсяг таких господарських операцій платника податків з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 5 мільйонів гривень (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний податковий (звітний) рік.
Враховуючи те, що умовою для визнання операцій контрольованими є вплив таких операцій на об’єкт оподаткування податком на прибуток, то при визначенні вартісного критерію контрольованої операції враховується не сума наданих (отриманих) кредитів, а сума нарахованих процентів за такими операціями.
Форму Звіту про контрольовані операції (далі – Звіт) та Порядок складання Звіту про контрольовані операції затверджено наказом Міністерства фінансів України від 18.01.2016 № 8 (далі – Порядок).
Порядком передбачені загальні вимоги до складання Звіту. Водночас, для цілей застосування положень ст. 39 ПКУ для відображення кредитних операцій при заповненні граф Звіту необхідно врахувати наступне:
При заповненні основної частини Звіту «Загальні відомості про контрольовані операцій» у графі 4 «Загальна сума контрольованих операцій з контрагентом» зазначається загальна сума процентів за кредитом, нарахованих протягом звітного року.
При заповненні розділу «Відомості про контрольовані операції» додатка до Звіту зазначається наступна інформація:
у графі 4 «опис предмета операції» – зазначається опис предмета операції відповідно до первинних документів, який дає змогу його ідентифікувати, тобто - кредит;
у графі 16 «Ціна (тариф) за одиницю виміру (без ПДВ) (у валюті договору/контракту)» – зазначається відсоткова ставка фінансової фінансової послуги із надання/отримання кредиту в річному обчисленні;
у графі 17 «Кількість» – зазначається сума відсотків, нарахованих (сплачених) або отриманих від фінансової послуги із надання/отримання кредиту у валюті контракту;
у графі 18 «Одиниця виміру» – код «2009»;
у графі 20 «Загальна вартість операції (без вирахування непрямих податків) (грн.)» – зазначається загальна вартість фінансової послуги із надання/отримання кредиту (за вирахуванням непрямих податків) у гривнях, за якою фінансова послуга із надання/отримання кредиту відображена в бухгалтерському обліку платника податку.
 



2 Червня 2016 p.
©http://briz.if.ua/