В Івано-Франківську відбулась медична конференція «Актуальні питання лабораторної діагностики в гінекології»


В Івано-Франківську відбулась медична конференція «Актуальні питання лабораторної діагностики в гінекології», організатором якої є медичний центр «Пріма МЕД» за інформаційної підтримки компанії «ВСМ «Україна».
 «Лабораторна діагностика настільки швидко розвивається, - говорить Олена Романишин, головний лікар медичного центру «Пріма МЕД», - що деякі дослідження ми собі навіть уявити не могли, що будемо тут, в Івано-Франківську, виконувати. Тож сьогодні на конференції ми представляємо івано-франківським лікарям-гинекологам, як лабораторна діагностика може прислужитись їм для правильного діагнозу або прогнозу перебігу того чи іншого захворювання».

Сьогодні на конференції розглядали визначення онкологічних маркерів у гінекології, діагностику антифосфоліпідного синдрому та аутоімунного безпліддя. За словами Олени Григорівни, актуальність цих питань і спонукали їх до проведення такої конференції: «Адже все це стосуються здоров’я і жінки, і чоловіка, і репродуктивного здоров’я сім’ї зокрема. Лабораторних тестів зараз є дуже багато і вони бувають від простих до найскладніших, але вони не матимуть діагностичного значення, якщо їх не призначить спеціаліст. А спеціаліст, який може їх призначити – це той лікар, який працює безпосередньо з пацієнтом. Лабораторна служба тут виступає як допоміжна».
Директор компанії «ВСМ «Україна» Світлана Бабак, яка вже 15 років працює на ринку лабораторної діагностики, прерогативою своєї діяльності називає власне розвиток цієї галузі: «Потрібно більше проводити профілактичних обстежень, бо профілактика є найбільшим вкладенням в наше здоров’я. Проводити профілактичні обстеження за допомогою лабораторних і виявляти групи ризику – це дуже важливо для того, щоб в майбутньому зекономити і власні кошти, і кошти держави», – каже Світлана Василівна.
На переконання регіонального менеджера компанії Fujirebio Ірини Силіної, саме «рання діагностика дуже важлива для своєчасного виконання операції чи проведення хіміотерапії і може значно поліпшити прогноз»: «Застосування СА125 з метою діагностики обмежене через низьку чутливість і специфічність, особливо на ранніх стадіях захворювання. Численні дослідження продемонстрували ефективність використання HE4 в диференціальній діагностики злоякісних і доброякісних новоутворень яєчника, і його перевагу перед CA 125 як біомаркера раку яєчника, завдяки його значно вищій специфічності».

Лікарі підкреслюють, що вчасне діагностування хвороби дає можливість вилікувати пацієнтку, а моніторинг рівня SCC – виявити рецидиви або прогресії захворювання.
 



25 Травня 2016 p.
©http://briz.if.ua/