У Карітасі франківській молоді розповіли, як не захворіти на ВІЛ/СНІД та вшанували пам'ять померлих від цієї недуги


Кожну третю неділю травня у всьому світі вшановують пам’ять людей, які померли від СНІДу. Головна мета таких заходів – привернути увагу громадськості до проблеми ВІЛ/СНІДу, змінити відношення суспільства до людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, висловити підтримку цим людям та вшанувати пам’ять померлих від цієї недуги. В Івано-Франківську Карітас провів два заходи присвячені Дню вшанування пам’яті  людей, які померли від СНІДУ.

Минулого четверга разом для студентів  Івано-Франківського фінансово-комерційного кооперативного коледжу ім.  С. Граната та у вівторок 17 травня для учнів Крихівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів працівники проекту «Центр догляду та підтримки для ВІЛ-інфікованих дітей» провели профілактичні тренінги «ВІЛ/СНІД: це стосується кожного». 

Разом із молоддю тренери розмірковували над поняттями «ВІЛ-інфекція» та «СНІД», обговорювали шляхи поширення  цих недуг, способи  та засоби профілактики. Учасників  тренінгу вразила катастрофічна статистика: від СНІДу в світі померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому. І тільки правда та поінформованість про ВІЛ і СНІД може вберегти від лиха. Адже в зоні ризику перебуває кожний.

На занятті студенти розглядали   різноманітні життєві ситуації, які можуть трапитись з ними у повсякденному житті та загрожувати небезпекою для їхнього здоров’я. Завдяки цьому учасники набули знань та вмінь, які вчать їх відмовлятися від пропозицій, пов`язаних із ризиком інфікування ВІЛ.В ході профілактичного заняття студенти засвоїли три стадії ВІЛ-інфекції та їх ознаки, зрозуміли відмінність між СНІД та ВІЛ та з’ясували, наскільки здоров`я залежить від способу життя.

Під час занять  з молоддю також була проведена  акція «Ми проти СНІДу! Ми за життя!», де вони змогли ще глибше торкнутися і більше порозмірковувати над проблемою ВІЛ-інфекції і СНІД.   Конкурс малюнка на дану тематику, розв’язування кросворду, проведення вікторини  - все це сприяло сприйняттю проблеми за принципом «рівний рівному» та налаштовувало учасників заходів на розуміння своєї активної позиції у профілактиці поширення ВІЛ-інфекції.

«Я думаю, що взявши участь в цьому  занятті та ще раз детально обговоривши таку хвилюючу тему, як СНІД, я тепер знаю, як вберегти себе від цієї хвороби»,- переконливо твердить студент-активіст Микола.

Завершилися профілактичні заняття запаленням лампадки і хвилиною мовчання в знак вшанування людей, які померли від СНІДу. Ця символічна тиша змусила кожного задуматись над тим, чому  горить свіча, хто були ті люди, пам'ять яких ми вшановуємо. А вони, звичайно, були таким ж як ми, мали свої дитячі та юнацькі мрії, навчались, працювали, робили кар’єру, створювали сім’ї. Лише одна життєва помилка, необдуманий легковажний крок – і все життя пішло шкереберть: розбились  мрії, життя  втрачало свій сенс і врешті-решт – обірвалось…

Захід відбувся в рамках проекту «Центр догляду та підтримки для ВІЛ-інфікованих дітей» за фінансової підтримки архієпархії Карітас Відень.

 



23 Травня 2016 p.
©http://briz.if.ua/